Єврокомісія подала в суд на Угорщину за грубе ставлення до біженців
ЄК вважає порушенням прав людини введені Будапештом ініціативи, які карають за юридичну допомогу мігрантам

У зв'язку зі змінами в міграційній політиці Угорщини Єврокомісія в четвер, 19 липня, подала скаргу на уряд в Будапешті в Європейський суд, інформує Deutsche Welle.
Претензії європейського регулятора полягають в тому, що процедура розгляду клопотання, поданого мігрантами про надання притулку в Угорщині, порушує правила ЄС, оскільки мігранти при розгляді заяви перебувають у неналежних умовах.
Якщо Європейський суд винесе обвинувальний вирок, Будапешту загрожує чималий штраф.
У березні 2017 року Угорщина почала утримувати біженців у «транзитній зоні» на весь період розгляду їхніх заяв. Здобувачі притулку, в тому числі діти, протягом тривалого часу утримуються на кордоні в вантажних контейнерах, оточених огорожею з колючим дротом, під наглядом озброєної охорони.
Крім того, в червні угорський парламент схвалив пакет спірних законопроектів під загальною назвою «Стоп Сорос». Ініціатива серйозно посилює анти-мігрантські заходи: тепер тому, хто допоможе нелегальним біженцям подати заяву на здобуття притулку в країні, загрожує кримінальне покарання.
Крім того, до конституції Угорщини внесені поправки, які забороняють на постійній основі переселення в країну «іноземного населення». Ініціатива є частиною антиміграційної кампанії прем'єр-міністра Віктора Орбана, партії якого належить дві третини місць в угорському парламенті, зазначає видання.
Про тиск угорської влади на неурядову організацію Сороса – більше в матеріалі Mind «Джордж Сорос і неоконсервативні рухи: анатомія конфлікту».
Раніше повідомлялося, що Європейський суд погрожує відкрити провадження проти Польщі, Угорщині та Чехії через відмову приймати біженців.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].