НБУ оцінив зростання ВВП у II кварталі 2018 року до 3,2%

НБУ оцінив зростання ВВП у II кварталі 2018 року до 3,2%

Темпи зростання реального ВВП лишилися практично незмінними і підтримувались внутрішнім споживчим та інвестиційним попитом

НБУ оцінив зростання ВВП у II кварталі 2018 року до 3,2%
Фото: Shutterstock

Зростання валового внутрішнього продукту України (ВВП) у ІІ кварталі 2018 року незначно прискорилося – до 3,2% з 3,1% в І кварталі, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на дані Національного банку України.

Як зазначається, таку оцінку оприлюднив НБУ в інфляційному звіті за липень 2018 року.

«За оцінками НБУ, в II кварталі 2018-го темпи зростання реального ВВП залишилися практично незмінними (3,2% р/р) і підтримувалися, перш за все, внутрішнім попитом – як споживчим, так і інвестиційним», – відзначають у центробанку.

Так, вказується, що це відбувалося в умовах високих ділових очікувань підприємств і підвищення доходів населення (у тому числі за рахунок військових пенсій, заробітних плат та грошових переказів). Останнє підтримувало високі темпи зростання роздрібного товарообігу.

Крім того, НБУ додає, що в ІІ кварталі 2018 року також зберігся вплив бази порівняння, пов'язаний із розривом зв'язків з неконтрольованими територіями в цей період минулого року. Як наслідок, значний внесок в зростання економічної активності мало збільшення обсягів виробництва в енергетиці та добувній промисловості.

Як зазначається, тижнем раніше Нацбанк підтвердив прогноз зростання ВВП України на 2018 і 2020 роки на рівні 3,4% і 2,9% відповідно, однак погіршив очікування на 2019 рік – з 2,9% до 2,5%.

Також в інфляційному звіті НБУ підтвердив прогноз інфляції на поточний рік на рівні 8,9%, але покращив прогноз базової інфляції до 7,1%. Нагадаємо, у 2017 році  зростання економіки України прискорилося до 2,5% з 2,3% роком раніше при збільшенні інфляції до 13,7% з 12,4%.

Нагадаємо, правління Національного банку України прийняло рішення підвищити облікову ставку до 17,5% річних з 13 липня 2018 року, аби повернути інфляцію у межі цільового діапазону у 2019 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло