НБУ оцінив зростання ВВП у II кварталі 2018 року до 3,2%
Темпи зростання реального ВВП лишилися практично незмінними і підтримувались внутрішнім споживчим та інвестиційним попитом

Зростання валового внутрішнього продукту України (ВВП) у ІІ кварталі 2018 року незначно прискорилося – до 3,2% з 3,1% в І кварталі, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на дані Національного банку України.
Як зазначається, таку оцінку оприлюднив НБУ в інфляційному звіті за липень 2018 року.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«За оцінками НБУ, в II кварталі 2018-го темпи зростання реального ВВП залишилися практично незмінними (3,2% р/р) і підтримувалися, перш за все, внутрішнім попитом – як споживчим, так і інвестиційним», – відзначають у центробанку.
Так, вказується, що це відбувалося в умовах високих ділових очікувань підприємств і підвищення доходів населення (у тому числі за рахунок військових пенсій, заробітних плат та грошових переказів). Останнє підтримувало високі темпи зростання роздрібного товарообігу.
Крім того, НБУ додає, що в ІІ кварталі 2018 року також зберігся вплив бази порівняння, пов'язаний із розривом зв'язків з неконтрольованими територіями в цей період минулого року. Як наслідок, значний внесок в зростання економічної активності мало збільшення обсягів виробництва в енергетиці та добувній промисловості.
Як зазначається, тижнем раніше Нацбанк підтвердив прогноз зростання ВВП України на 2018 і 2020 роки на рівні 3,4% і 2,9% відповідно, однак погіршив очікування на 2019 рік – з 2,9% до 2,5%.
Також в інфляційному звіті НБУ підтвердив прогноз інфляції на поточний рік на рівні 8,9%, але покращив прогноз базової інфляції до 7,1%. Нагадаємо, у 2017 році зростання економіки України прискорилося до 2,5% з 2,3% роком раніше при збільшенні інфляції до 13,7% з 12,4%.
Нагадаємо, правління Національного банку України прийняло рішення підвищити облікову ставку до 17,5% річних з 13 липня 2018 року, аби повернути інфляцію у межі цільового діапазону у 2019 році.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.