Україна програла суперечку в СОТ проти РФ
СОТ визнала порушення України у проведенні антидемпінгового розслідування, яке оскаржувала Росія

СОТ визнала порушення Україною процесуальних норм при проведенні перегляду антидемпінгових заходів у 2014 році в ході справи Російської Федерації проти України DS493 «Україна – антидемпінгові заходи щодо нітрату амонію». Дане рішення було опубліковано сьогодні на сайті організації.
Групою експертів СОТ також було прийнято рішення щодо недотримання українською стороною вимог СОТ щодо розповсюдження у 2014 році дії антидемпінгових заходів на групу компаній «ЄвроХім», на продукцію яких в 2010 році на підставі рішень суду було встановлено нульову ставку мита.
Група експертів визнала, що українською стороною було не дотримано деяких процесуальних норм при проведенні перегляду антидемпінгових заходів у 2014 році.
Проте заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Наталя Микольська у Facebook зазначила, що СОТ фактично визнала право на проведення коригування при підрахунку нормальної вартості товару у випадку доведення її «неринкового» характеру.
«В оприлюдненому звіті експертів СОТ фактично не заперечила право України на використання механізму коригування вартості при захисті інтересів національної індустрії від недобросовісного імпорту», – зазначила заступник міністра.
Цей механізм полягає у коригуванні нормальної вартості товару у разі наявності у його складі окремих елементів, щодо яких є впевненість у неринковому принципі формування їхньої ціни. В даній справі це ціни на газ для російських промислових споживачів.
«Результати цієї справи створюють прецедент, який дає можливість Україні та іншим країнам (наприклад, США та ЄС) розраховувати нормальну вартість товару за рахунок коригування ціни на газ при застосуванні інструментів торговельного захисту», – зазначила заступник міністра.
З 2015 року в СОТ Росія оскаржувала коригування ціни на газ Україною при розрахунку нормальної вартості аміачної селітри (походженням з Росії), а також ряд процесуальних аспектів проведення антидемпінгового розслідування (його перегляду).
Тим не менш, правота України щодо низки процесуальних аспектів проведення антидемпінгового розслідування (його перегляду), в першу чергу, в частині забезпечення транспарентності та реалізації прав сторін на захист, була визнана СОТ.
«Група експертів прийняла рішення щодо задоволення лише частини вимог Росії щодо окремих елементів процедури проведення розслідування, а у частині – підтримала позицію України», – резюмує Микольська.
Протягом 2017-2018 років Україна провела проміжний перегляд антидемпінгових заходів щодо російської аміачної селітри. Результати останнього підтвердили висновки щодо наявності демпінгового імпорту російських мінеральних добрив на територію України. За результатами цього перегляду у квітні 2018 року були застосовані чинні на поточний час антидемпінгові заходи щодо імпорту російської аміачної селітри у розмірі від 29,25 до 42,96%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].