Opendatabot: 6 325 директорів підприємств оголошено у розшук
Директором компанії дійсно може бути людина в розшуку

Opendatabot повідомила що 6 325 директорів підприємств оголошено у розшук, йдеться у інформації на сайті ресурсу.
Як зазначається, директором компанії дійсно може бути людина в розшуку.
«Ми наклали базу МВС на реєстр підприємств і виявилося, що є директори компаній, які знаходяться в розшуку. На сьогодні таких збігів – 6 325. Проте, оскільки в Україні немає публічного ідентифікатора, ми не можемо виключити людей з одним і тим самим ім’ям та прізвищем. Відтак реальне число буде дещо меншим», – йдеться у повідомленні.
Водночас, в автоматичному режимі ми можемо показати лише припущення. Для того, щоб підтвердити це необхідно провести додаткове розслідування. Зробити це доведеться вручну.
«До прикладу, в ситуації, яку знайшли ми, були наступні співпадіння: місто реєстрації підприємства та власника компанії, загальний контекст (розшукуються ДФС, мають судові справи по цій темі, всі компанії мають податкові борги)», – йдеться у повідомленні Opendatabot.
Так, якщо ви починаєте працювати з компанією, то бажано, щоб вона не мала проблем з правоохоронними органами.
Як зазначається, щоб перевірити директора потрібно здійснити 3 основні кроки. Спершу знайти компанію, яка Вас цікавить, або ім’я директора. Далі – дізнайтеся, чи немає такого ж імені в базі МВС. Насамкінець, якщо таке співпадіння є, перевірте цю інформацію в ручному режимі. Місце реєстрації, судові справи тощо.
Нагадаємо, на сайті Державної фіскальної служби (ДФС) також можна перевірити надійність контрагента.
«Для того, аби перевірити надійність Вашого ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну його назву», – пояснюють у ДФС і додають, що ці дані потрібно ввести в одне з полів пошукової системи і вона здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання і повідомить про його результати.
Як писав Mind, раніше Opendatabot анонсувала можливість повідомлення ФОПів про судові справи через месенджери.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].