Україна готується збільшувати позики в євро і в юанях – в.о. міністра фінансів

Україна готується збільшувати позики в євро і в юанях – в.о. міністра фінансів

Оскільки коливання іноземної валюти негативно впливають на розмір боргу, акцент буде робитися на вітчизняну валюту

Україна готується збільшувати позики в євро і в юанях – в.о. міністра фінансів
фото Shutterstock

Україна має на меті нарощувати розміри позик, зокрема, відновить випуск бондів у євро, а дещо пізніше – і в інших іноземних валютах, таких як китайський юань. Про це в інтервʼю виданню Reuters повідомила виконувач обов'язків міністра фінансів Оксана Маркарова.

За словами посадовця, Україна планує позичати в доларах, але також збільшить випуск облігацій в гривні, щоб впоратися з великими борговими виплатами і знизити залежність від курсових коливань, пов'язаних з тим, що значна частина боргу сформована в доларах.

«Ми будемо намагатися активізувати випуски всередині країни, особливо в гривні», – сказала Маркарова.

«Минуло багато часу відтоді, як ми випускали в євро, але ми також можемо спробувати й інші ринки», – зазначила вона.

При цьому в.о.міністра підтвердила, що країна вивчає можливість включити в перелік іноземних валют і китайський юань, однак не в цьому році.

Україна може випустити зовнішні зобов'язання в євро вже в цьому році, залежно від ринкової кон'юнктури, водночас випуски в інших валютах, таких як юань, – справа майбутнього, сказала Маркарова.

Випуски облігацій повинні допомогти Україні виплатити $15 млрд боргу до кінця 2020 року, включаючи $8 млрд до кінця 2018 року.

Бюджет 2018 року передбачає загальний обсяг зовнішніх позик на суму $2-2,5 млрд, і Маркарова вважає, що близько $1,5 млрд вдасться залучити на ринку. Решта коштів очікується з таких джерел, як МВФ і Євросоюз.

Видання зазначає, що Україна все ще не досягла згоди з МВФ щодо заходів у рамках програми допомоги в розмірі $17,5 млрд, з яких на сьогодні отримано близько $8,7 млрд. на даний момент зайшли в глухий кут переговори з МВФ про збільшення цін на газ і заходи, необхідні для утримання в рамках бюджетного дефіциту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло