mind
Блокчейн-платформа TRON підтвердила придбання сервісу BitTorrent

Блокчейн-платформа TRON підтвердила придбання сервісу BitTorrent

У TRON дотримуються позиції, що люди повинні мати вільний доступ до даних

Блокчейн-платформа TRON підтвердила придбання сервісу BitTorrent
blog.bittorrent.com

Блокчейн-платформа TRON офіційно підтвердила, що купила сервіс BitTorrent. Про це також повідомила компанія-розробник протоколу BitTorrent у своєму Twitter.

Як сказано в блозі BitTorrent, компанія продовжить роботу з нового офісу TRON в Сан-Франциско, звідки платформа тепер здійснює експансію на глобальні ринки.

«BitTorrent продовжить надавати високоякісні послуги понад 100 млн користувачам у всьому світі. Ми віримо, що приєднання до мережі TRON зробить BitTorrent кращим і допоможе в реалізації нашої місії зі створення Інтернету можливостей, а не правил», – йдеться в заяві BitTorrent.

Перші повідомлення про те, що BitTorrent знаходиться в процесі продажу засновнику TRON Джастіну Сану, з'явилися в травні. Також повідомлялося, що Джастін Сан ініціював переговори з BitTorrent ще у вересні минулого року, підписавши угоду про наміри в січні. Операція була припинена, через те, що BitTorrent всупереч угоді почав переговори з іншими потенційними покупцями.

У червні видання Variety повідомило про закриття угоди. За інформацією знайомого з ситуацією джерела, керівництво BitTorrent тоді рекомендувало працівникам компанії утриматися від розголошення цієї інформації.

Джастін Сан сьогодні вперше публічно прокоментував угоду, заявивши, що спільними зусиллями TRON і BitTorrent створюється майбутнє децентралізованого інтернету.

«Обʼєднавшись із BitTorrent, TRON прагне звільнити інтернет від панування великих корпорацій, повернути людям права доступу до даних і повернутися до існуючого на початку 21-го століття бачення вільної, прозорої і децентралізованої мережі, яка зв'язує весь світ, тому що інтернет належить людям», – ідеться в заяві TRON Foundation.

BitTorrent – пірінговий (P2P, типу peer-to-peer) мережевий протокол для кооперативного обміну файлами через інтернет. Файли передаються частинами, кожен torrent-клієнт, отримуючи (скачавши) ці частини, в той же час віддає (закачує) їх іншим клієнтам, що знижує навантаження і залежність від кожного клієнта-джерела і забезпечує достаток даних.

Протокол був створений Бремом Коеном, який написав перший torrent-клієнт «BitTorrent» мовою Python. Запуск першої версії відбувся 2 липня 2001 року.

Існує безліч інших програм-клієнтів для обміну файлами за протоколом BitTorrent, в тому числі µTorrent – безкоштовний, написаний мовою C++ BitTorrent-клієнт для Windows, Mac OS X, та Linux, який відрізняється невеликим розміром та достатньою функціональністю.

Раніше повідомлялося, що криптовалюта TRON відділяється від мережі Ethereum і переходить на власний блокчейн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті