Рада з фінстабільності закликає до відновлення активної співпраці з МВФ
Через необхідність здійснювати значні за обсягом виплати за зовнішнім державним боргом протягом наступних 2 років

Здійснення структурних реформ, що передбачені програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), є вкрай важливим для макрофінансової стабільності та доступу до фінансування від МВФ та інших міжнародних партнерів, йдеться у повідомленні на сайті Національного банку (НБУ).
Про це зазначили члени Ради з фінансової стабільності (РФС), чергове засідання якої відбулось 20 липня 2018 року.
«Це особливо важливо для збереження попиту на українські суверенні зобов’язання в умовах глобальної тенденції виходу інвесторів з активів ринків, що розвиваються, та з огляду на необхідність здійснювати значні за обсягом виплати за зовнішнім державним боргом протягом наступних двох років», – йдеться у повідомленні.
Крім того, в рамках обговорнення координації фіскальної і монетарної політик, НБУ підкреслив, що має намір уникати будь-яких форм фіскального домінування, у тому числі прямої або непрямої підтримки бюджетних видатків. Водночас, Мінфін наголосив на необхідності інтенсифікації співпраці між НБУ і Мінфіном в контексті координації ініціатив в сфері монетарної і фіскальної політик.
Учасники засідання РФС також обговорили проблему непрацюючих кредитів (NPLs) у державних банках, з огляду на яку РФС підтримала пропозицію Мінфіну створити в рамках РФС Спеціальний незалежний комітет з врегулювання NPLs.
Окрім того, Рада з фінансової стабільності розглянула та погодила запропонований Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) план дій з врегулювання боргового навантаження на Фонд, що дозволить в майбутньому уникнути його потенційної неплатоспроможності та підвищення навантаження на банки – учасники системи гарантування вкладів.
Нагадаємо, в ході засідання Ради Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Тимур Хромаєв презентував концепцію державного регулювання операцій з криптовалютами в Україні.
Як зазначається, у засіданні РФС взяли участь голова НБУ Яков Смолій, в.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова, голова НКЦПФР Тимур Хромаєв, голови Нацкомфінпослуг Ігор Пашко, директор-розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін, а також перший заступника Голови НБУ Катерина Рожкова, заступник Міністра фінансів Юрій Гелетій та інших представників зазначених установ.
РФС створено у березні 2015 року указом Президента України. Рада є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави. Наступне чергове засідання Ради заплановане на жовтень поточного року.
Нагадаємо, НБУ підвищив облікову ставку до 17,5% річних з 13 липня 2018 року, аби повернути інфляцію у межі цільового діапазону у 2019 році.
Так, зниження інфляції може опинитися під загрозою через дію низки чинників – подальше пожвавлення внутрішнього попиту, активну трудову міграцію, посилення ризиків щодо отримання чергового траншу МВФ та іншого пов’язаного фінансування, зависокі інфляційні очікування, зниження інтересу інвесторів до активів країн, що розвиваються.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].