Рада з фінстабільності закликає до відновлення активної співпраці з МВФ

Рада з фінстабільності закликає до відновлення активної співпраці з МВФ

Через необхідність здійснювати значні за обсягом виплати за зовнішнім державним боргом протягом наступних 2 років

Рада з фінстабільності закликає до відновлення активної співпраці з МВФ
Фото: НБУ

Здійснення структурних реформ, що передбачені програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), є вкрай важливим для макрофінансової стабільності та доступу до фінансування від МВФ та інших міжнародних партнерів, йдеться у повідомленні на сайті Національного банку (НБУ).

Про це зазначили члени Ради з фінансової стабільності (РФС), чергове засідання якої відбулось 20 липня 2018 року.

«Це особливо важливо для збереження попиту на українські суверенні зобов’язання в умовах глобальної тенденції виходу інвесторів з активів ринків, що розвиваються, та з огляду на необхідність здійснювати значні за обсягом виплати за зовнішнім державним боргом протягом наступних двох років», – йдеться у повідомленні.

Крім того, в рамках обговорнення координації фіскальної і монетарної політик, НБУ підкреслив, що має намір уникати будь-яких форм фіскального домінування, у тому числі прямої або непрямої підтримки бюджетних видатків. Водночас, Мінфін наголосив на необхідності інтенсифікації співпраці між НБУ і Мінфіном в контексті координації ініціатив в сфері монетарної і фіскальної політик.

Учасники засідання РФС також обговорили проблему непрацюючих кредитів (NPLs) у державних банках, з огляду на яку РФС підтримала пропозицію Мінфіну створити в рамках РФС Спеціальний незалежний комітет з врегулювання NPLs.

Окрім того, Рада з фінансової стабільності розглянула та погодила запропонований Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) план дій з врегулювання боргового навантаження на Фонд, що дозволить в майбутньому уникнути його потенційної неплатоспроможності та підвищення навантаження на банки – учасники системи гарантування вкладів.

Нагадаємо, в ході засідання Ради Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Тимур Хромаєв презентував концепцію державного регулювання операцій з криптовалютами в Україні.

Як зазначається, у засіданні РФС взяли участь голова НБУ Яков Смолій, в.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова, голова НКЦПФР Тимур Хромаєв, голови Нацкомфінпослуг Ігор Пашко, директор-розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін, а також перший заступника Голови НБУ Катерина Рожкова, заступник Міністра фінансів Юрій Гелетій та інших представників зазначених установ.

РФС створено у березні 2015 року указом Президента України. Рада є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави. Наступне чергове засідання Ради заплановане на жовтень поточного року.

Нагадаємо, НБУ підвищив облікову ставку до 17,5% річних з 13 липня 2018 року, аби повернути інфляцію у межі цільового діапазону у 2019 році.

Так, зниження інфляції може опинитися під загрозою через дію низки чинників – подальше пожвавлення внутрішнього попиту, активну трудову міграцію, посилення ризиків щодо отримання чергового траншу МВФ та іншого пов’язаного фінансування, зависокі інфляційні очікування, зниження інтересу інвесторів до активів країн, що розвиваються. 



У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло