mind
Суд дозволив Коболєву не платити 7 млрд грн штрафу енергомитниці

Суд дозволив Коболєву не платити 7 млрд грн штрафу енергомитниці

Суд не знайшов правопорушень у діях «Нафтогазу» як компанії та Коболєва як посадової особи

Суд дозволив Коболєву не платити 7 млрд грн штрафу енергомитниці
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв

Подільський районний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення Енергетичної митниці Державної фіскальної служби (ДФС) оштрафувати голову правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва на 7 млрд грн, повідомляє enkorr.

Таке рішення було винесено 23 липня 2018 року і оприлюднене напередодні.

Як зазначається, суд не знайшов правопорушень у діях «Нафтогазу» як компанії та Коболєва як посадової особи і закрив розпочату енергомитницею справу про порушення митних правил, у рамках якої був виписаний штраф.

Так, штраф 7,027 млрд грн був виписаний начальником енергомитниці Ігорем Піковським у лютому 2018 року. Митниця звинуватила Коболєва в тому, що він не забезпечив подачу додаткової митної декларації з повним пакетом супутніх документів при оформленні імпорту газу з Росії у 2015 році, що призвело до несплати ПДВ на суму 2,3 млрд грн.

Нагадаємо, йдеться про купівлю природного газу в «Газпрому» в жовтні 2015 року. Так, «Нафтогаз» досі не закрив митну декларацію з цього імпорту, оскільки сторони не підписали акту прийому-передачі. НАК пояснює це тим, що «Газпром» включив у цей акт обсяги газу, які несанкціоновано поставляються російською компанією на непідконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей. Ці обсяги «Нафтогаз» не визнає і відмовляється підписувати виставлений «Газпромом» акт.

До офіційної публікації рішення енергомитниця заявила, що має намір оскаржити це рішення суду.

Нагадаємо: у лютому цього року енергомитниця виписала два штрафи Коболєву – на 7 млрд грн і 1,3 млрд грн. Обидва вони були оскаржені головою «Нафтогазу» в судовому порядку, рішення щодо штрафу на 1,3 млрд грн судом ще не винесено.

«Нафтогаз» припинив постачання газу на неконтрольовані території Донецької та Луганської областей 19 лютого 2015 року. Відтоді поставки газу на цю територію здійснює російський «Газпром», який до 2018 року виставляв рахунки з його оплати «Нафтогазу». Українська компанія не визнає ці поставки, оскільки вони здійснюються без її контролю і відома. Цей газ був предметом спору в Стокгольмському арбітражі та за заявою «Нафтогазу» арбітраж став на бік української компанії. Після винесення рішення арбітражем «Газпром» припинив виставляти «Нафтогазу» рахунки за цей газ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті