mind
Сенат США схвалив законопроект про зниження мит на сотні китайських товарів

Сенат США схвалив законопроект про зниження мит на сотні китайських товарів

Тепер цей документ ще має підписати президент

Сенат США схвалив законопроект про зниження мит на сотні китайських товарів
фото U.S. Embassy Kyiv Ukraine

Сенат США в четвер схвалив законопроект про зниження торгових бар'єрів, введених проти сотень вироблених в Китаї товарів, повідомляє Reuters.

Даний документ може дещо послабити торгову напруженість у відносинах Вашингтона і Пекіна, однак щоб він вступив у дію, його повинен підписати президент Дональд Трамп.

Сенат одноголосно схвалив зниження або повне скасування мит на імпорт тостерів, хімічних речовин і приблизно 1660 інших видів товарів, вироблених за межами США. Майже половина цієї продукції виробляється в Китаї.

Білий дім поки що не озвучував свою позицію щодо законопроекту. Після врегулювання незначних розбіжностей обидві палати Конгресу зможуть направити документ на підпис Трампу.

Прихильники прийняття цього закону кажуть, що він підтримає економіку, ліквідувавши тарифи, введені для захисту галузей, яких в США більше немає. Національна асоціація промисловців США повідомила, що подібні мита обходяться американським компаніям в $1 млн щодня.

Серед тих, кому новий закон буде найбільш вигідним, – компанії, які перенесли виробництво за кордон.

У той же час деякі американські виробники скаржаться, що закон вдарить по їхньому бізнесу, оскільки конкурентам стане простіше ввозити дешеві закордонні товари, і кажуть, що зниження тарифів завдасть шкоди невеликим фірмам.

 Трамп раніше оголосив про введення мит на імпорт китайських товарів, вважаючи, що таким чином обмежить зростання високотехнологічних галузей промисловості КНР, яке загрожує домінуючим позиціям Америки. Китай відповів аналогічними заходами щодо товарів з США.

США і Китай 6 липня ввели взаємні 25%-ні мита на імпорт продукції на загальну суму $34 млрд. Декілька днів по тому Вашингтон запропонував обкласти митом ще низку товарів із Китаю вартістю $200 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті