Перший автономний будинок українського PassivDom надрукують на 3D-принтері вже наприкінці серпня 2018 року
Вартість будинку на 38 кв. м складе від $64 000 до $97 000

Український стартап PassivDom у Ріно, штат Невада (США), надрукує на 3D-принтері перший автономний будинок вже наприкінці серпня 2018 року, а масове виробництво буде запущено за 6–7 місяців, повідомляє «Голос Америки».
Як зазначається, вартість будинку площею 38 кв. м складатиме від $64 000 до $97 000. Він не потребує фундаменту, підключення до електромереж та центрального водопостачання, а його каркас друкують на 3D-принтері.
«Початкова вартість цього будинку зазвичай дорожча, ніж класичного. Але якщо врахувати, що ви ніколи більше не будете платити за електроенергію, за газ, дуже мало за воду, то такий будинок майже безкоштовний на все життя», – пояснив засновник та генеральний директор PassivDom Максим Гербут.
«Одним із найважливіших функцій цього дому є безпека. Не лише від зомбі-апокаліпсису, але й від ураганів, катаклізмів.»...
Опубликовано chastime Воскресенье, 29 июля 2018 г.
За словами розробників, будинок PassivDom неможливо зламати, він може пережити будь-які катаклізми, навіть зомбі-апокаліпсис.
«У будинку є запас питної води, запас енергії на декілька місяців, тобто якщо станеться якийсь катаклізм, всередині цього будинку можна перечекати все що завгодно», – зазначає Гербут.
Крім того, пояснив він, найскладніша частина будь-якої будівлі – це енергетична складова. «Ми зробили так, що зменшили тепловтрати у 20–40 разів», – наголосив розробник.
Як зазначається, душ у будинку зроблений за космічними технологіями і витрачає тільки до 9 літрів за один прийом, а система очищення води дозволяє використовувати її повторно.
Водночас, за інформацією видання Propertytimes, мінімальний термін експлуатації PassivDom – 20 років. Виробник надає 5 років гарантії на всі елементи будинку: стіни, меблі, техніку.
Модуль виробляється на фабриці та доставляється на місце установки протягом одного дня. Кожен будинок оснащений самонавчальною системою для пристроїв Інтернету речей, керованою за допомогою смартфона.
Крім того, ще однією перевагою будинку PassivDom є мобільність – буквально за лічені години будинок можна перемістити в інше місце. Каркас будинку відрізняється високою міцністю, що дозволяє багаторазово його транспортувати. Будинок не вимагає фундаменту, тому його легко можна встановити на березі водойми, у лісі або в горах.
Повідомляється також, що PassivDom можна легально встановлювати на земельних ділянках будь-якого призначення, завдяки чому можна заощадити на покупці землі під забудову – досить просто взяти ділянку в оренду.
Нагадаємо, Максим та Юлія Гербут – засновники стартапу PassivDom – разом з п'ятьма іншими українцями увійшли до списку топ-100 новаторів Європи (New Europe 100 за 2017 рік).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].