Пентагон виділив $885 млн на розвиток АI у військових цілях

Пентагон виділив $885 млн на розвиток АI у військових цілях

Технології штучного інтелекту допоможуть фільтрувати дані, пов'язані зі сферами національної безпеки та охорони здоров'я

Пентагон виділив $885 млн на розвиток АI у військових цілях
фото Shutterstock

Міністерство оборони США планує підписати 5-річний контракт з консалтинговою компанією Booz Allen Hamilton про розвиток технологій штучного інтелекту у військових цілях, повідомляє The Wall Street Journal.

Як зазначив старший віце-президент компанії Booz Allen Hamilton Джош Салліван, вперше Пентагон буде використовувати великомасштабні системи штучного інтелекту, які дозволять автоматизувати мирські завдання та покращити роботу військових. Вартість контракту – $885 млн. Наразі контракт знаходиться на етапі розробки та підготовки до підписання. 

«Технології дозволять міністерству оборони краще конкурувати з країнами, зокрема з Китаєм та Росією», – сказав Салліван.

Використання систем AI дасть можливість військовим звільнити свій час від тих функцій, які під силу мережі, що імітує людський мозок. Зокрема, система штучного інтелекту зможе замість солдатів здійснювати маркування та ідентифікацію об'єктів з відео-каналів безпілотників та камер спостереження. Водночас AI зможе переглядати відразу 12-15 каналів для визначення таких об'єктів, як вантажівки, авто, зброя, ангари.

Зазначається, що АІ-системи також можуть допомогти військовим лікарям прискорити виявлення таких проблем, як ураження легенів, і зменшити кількість помилкових спрацьовувань при перевірці стану здоров'я. Наприклад, кардіологи, в середньому, проводять 20 хвилин під час відвідування кожного пацієнта, виділяючи певні ділянки фотографічних зображень серця. Нова система може допомогти прискорити цей процес, дозволяючи лікарям витрачати більше часу на військових пацієнтів, сказав Салліван.

Нагадаємо: Пентагон займається розробкою штучного інтелекту, який шукатиме ядерну зброю.

Детальніше про штучний інтелект, що робить його одним із найперспективніших напрямків і як долучитися до його розвитку читайте у спецпроекті Mind «Галузі майбутнього».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло