mind
Пентагон займається розробкою штучного інтелекту, який шукатиме ядерну зброю

Пентагон займається розробкою штучного інтелекту, який шукатиме ядерну зброю

Якщо дослідження будуть успішними, штучний інтелект буде здатний передбачати запуски ядерних ракет та відслідковувати переміщення установок для здійснення цих запусків

Пентагон займається розробкою штучного інтелекту, який шукатиме ядерну зброю
фото з pixabay.com

Міністерство оборони США збільшує витрати на секретні розробки, за результатами яких планується створити штучний інтелект, який буде здатний передбачити запуски ядерних ракет та відслідковувати переміщення  мобільних установок для здійснення таких запусків, зокрема і в Північній Кореї. Про це повідомляє Reuters.  

Джерела видання повідомили, що наразі в США розробляються багато секретних програм, які вивчають, яким чином розробляти штучний інтелект, для кращого захисту США від потенційного ракетного удару.

Якщо дослідження буде успішним, такі комп’ютерні системи зможуть самостійно думати, опрацьовувати величезні обсяги даних, зокрема супутникові знімки, із швидкістю та точністю, набагато вищою, ніж у людей.

Зазначається, що у разі майбутньої атаки військові матимуть більше часу, щоб знищити ракети ще до їхнього запуску або намагатись їх перехопити.

«Ми повинні зробити все, що в наших силах, щоб знайти ракету до того, як її запустять, оскільки набагато важче перехопити її», – сказав один із американських посадовців.

За словами високопосадовців США, адміністрація Трампа запропонувала збільшити фінансування на розвиток подібних проектів більш ніж утричі. Зазначається, що лише на один з таких проектів було виділено $83 млн.

Нагадаємо: на  початку цього місяця технологічний гігант Microsoft відмовився продовжувати контракт із Пентагоном у межах програми Maven. Розробки велися в галузі впровадження технологій штучного інтелекту для потреб військових.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті