США вкладе $113 млн в індо-тихоокеанський ринок, аби відвоювати його у Китаю

США вкладе $113 млн в індо-тихоокеанський ринок, аби відвоювати його у Китаю

Адміністрація Трампа запроваджує програму по фінансуванню ініціатив у регіоні

США вкладе $113 млн в індо-тихоокеанський ринок, аби відвоювати його у Китаю
фото Shutterstock

У понеділок держсекретар США Майк Помпео представив нову економічну ініціативу Дональда Трампа – «Індо-Тихоокеанську економічну концепцію», повідомляє Reuters.

Так, програма передбачає інвестиції у розмірі $113 млн на нові ініціативи в галузі технологій, енергетики та інфраструктури в регіоні Азії. Як зазначив Помпео, США прагне до «стратегічного співробітництва, а не стратегічної залежності».

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Хоча під час промови держсекретар не згадував про Китай, однак натякав про надмірний вплив країни у регіоні. Зокрема він зазначив, що Вашингтон «ніколи не буде домагатися домінування в Індо-Тихоокеанському регіоні» і «протистоятиме будь-якій країні, яка зробить такі спроби». 

«Індо-Тихоокеанська економічна концепція», яка подається адміністрацією Дональда Трампа, передбачає, що $113 млн – це тільки початкова сума, яку практично негайно американський уряд готовий інвестувати в різні проекти в регіоні. Влада США вже кілька місяців говорять про бажання створити нову структуру – Фінансову корпорацію міжнародного розвитку (US International Development Finance Corporation, USIDFC) з бюджетом близько $60 млрд. Ці кошти пішли б на реалізацію ініціативи щодо завоювання азіатсько-тихоокеанського ринку.

Уряд США сподівається залучити якомога більше партнерів в регіоні. Співпрацювати вже погодилися Міністерство закордонних справ і торгівлі Австралії і Японський банк міжнародного співробітництва (JBIC). Також про участь у проекті оголосила американська Корпорація приватних закордонних інвестицій (Overseas Private Investment Corporation, OPIC).

Нагадаємо: на тлі протистояння з адміністрацією Трампа ЄС поглиблює зв’язки з такими торговими союзниками, як Японія.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло