США вкладе $113 млн в індо-тихоокеанський ринок, аби відвоювати його у Китаю

США вкладе $113 млн в індо-тихоокеанський ринок, аби відвоювати його у Китаю

Адміністрація Трампа запроваджує програму по фінансуванню ініціатив у регіоні

США вкладе $113 млн в індо-тихоокеанський ринок, аби відвоювати його у Китаю
фото Shutterstock

У понеділок держсекретар США Майк Помпео представив нову економічну ініціативу Дональда Трампа – «Індо-Тихоокеанську економічну концепцію», повідомляє Reuters.

Так, програма передбачає інвестиції у розмірі $113 млн на нові ініціативи в галузі технологій, енергетики та інфраструктури в регіоні Азії. Як зазначив Помпео, США прагне до «стратегічного співробітництва, а не стратегічної залежності».

Хоча під час промови держсекретар не згадував про Китай, однак натякав про надмірний вплив країни у регіоні. Зокрема він зазначив, що Вашингтон «ніколи не буде домагатися домінування в Індо-Тихоокеанському регіоні» і «протистоятиме будь-якій країні, яка зробить такі спроби». 

«Індо-Тихоокеанська економічна концепція», яка подається адміністрацією Дональда Трампа, передбачає, що $113 млн – це тільки початкова сума, яку практично негайно американський уряд готовий інвестувати в різні проекти в регіоні. Влада США вже кілька місяців говорять про бажання створити нову структуру – Фінансову корпорацію міжнародного розвитку (US International Development Finance Corporation, USIDFC) з бюджетом близько $60 млрд. Ці кошти пішли б на реалізацію ініціативи щодо завоювання азіатсько-тихоокеанського ринку.

Уряд США сподівається залучити якомога більше партнерів в регіоні. Співпрацювати вже погодилися Міністерство закордонних справ і торгівлі Австралії і Японський банк міжнародного співробітництва (JBIC). Також про участь у проекті оголосила американська Корпорація приватних закордонних інвестицій (Overseas Private Investment Corporation, OPIC).

Нагадаємо: на тлі протистояння з адміністрацією Трампа ЄС поглиблює зв’язки з такими торговими союзниками, як Японія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті