Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
Євросоюз і Японія підписали угоду про найбільшу в історії зону вільної торгівлі

Євросоюз і Японія підписали угоду про найбільшу в історії зону вільної торгівлі

На тлі протистояння з адміністрацією Трампа ЄС поглиблює зв’язки з іншими торговими союзниками

Євросоюз і Японія підписали угоду про найбільшу в історії зону вільної торгівлі
фото pixabay.com

Євросоюз і Японія сьогодні в Токіо підписали двосторонню торгову угоду, яка створює найбільшу в світі зону вільної торгівлі. Ця зона охоплює 30% світового ВВП, повідомила The Wall Street Journal, на яку посилаються «Ведомости».

«Наш меседж зрозумілий: ми обʼєдналися, щоб разом стояти проти протекціонізму», – заявив голова Євроради Дональд Туск під час церемонії підписання з прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе угоди про ЗВТ.

Завдяки цій угоді буде ліквідована абсолютна більшість мит у взаємній торгівлі між ЄС та Японвєю на суму близько 1 млрд євро на рік. Зокрема, у виграші опиняться японські експортери автомобілів і європейські експортери вина і молочних продуктів, відзначає видання. З 2016 року оборот взаємної торгівлі Японії з ЄС склав 125 млрд євро.

Наголошується, що угода підписана в умовах торгової напруженості, яка загострюється між США з одного боку та ЄС і Китаєм з іншого.

У січні 2017 року відразу після інавгурації президента Трампа США вийшли з зони Транстихоокеанського партнерства (TPP), куди входить і Японія. Угода про TPP мала дозволити США протистояти Китаю в Тихоокеанському регіоні, проте лідерство в TPP перехопила Японія, чий парламент ратифікував угоду про TPP на початку липня.

Нагадаємо, експерти Fitch підрахували, що торгова політика Трампа може коштувати світовій економіці $2 трлн збитків щороку.

У березні адміністрація Трампа ввела додаткові мита на імпорт у США сталі й алюмінію. Після цього про заходи у відповідь заявили ЄС, Канада, Китай, Японія, Бразилія та інші країни. Однак Трамп на цьому не зупинився і оголосив про плани введення додаткових тарифів 25% на імпорт автомобілів і автокомпонентів у США, а також про нові категорії імпортних товарів, які будуть обкладатися митом на суму понад $200 млрд – а це фактично вся сума експорту з Китаю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті