mind
Російський Forbes бунтує проти цензури

Російський Forbes бунтує проти цензури

Працівники вимагають від головного офісу в США не допустити призначення нового головного редактора

Російський Forbes бунтує проти цензури
Фото DR

Штат російської версії журналу Forbes бунтує проти цензури, яку накладає на нього видавець, та вимагає від головного офісу не допустити призначення нового головного редактора, повідомляє Financial Times. 

У вівторок 28 працівників журналу, а це майже весь штат, написали листа до Forbes Media, де заявили, що російський видавець Олександр Федотов порушує закон.

Forbes Media уповноважений ліцензувати зарубіжні видання місцевим видавцям, таким як ACMG Group Федотова, Останній часто працює в площині, коли журнал не може випускати контент, який йде у розріз з інтересами впливових груп. 

Видавець російського Forbes неодноразово видаляв статті з журналу, який готується до видання. Така ж ситуація трапилася тиждень тому. Із серпневого номера журналу без відома журналістів та редактора зникла стаття про бізнес на Чорному морі братів Магометових. Водночас Федотов зняв з посади в. о. головного редактора Ніколая Мазуріна та замінив його на Андрія Золотова.

Мазурін разом із журналістами звернувся до прокуратури з проханням провести перевірку. На його думку, така ситуація є порушенням закону про ЗМІ, згідно з яким ніхто не має права втручатися в діяльність редакції, у тому числі власник видання. Федотов не надав жодних коментарів. 

ACMG викупила ліцензію на видання в німця Алекса Спрінгера у  2015 році, слідуючи закону, що забороняв іноземним компаніям володіти більше ніж 25% російських видань. Захисники свободи преси розкритикували закон, який дозволяв прибічникам Кремля підвищити контроль над медіа.

Нагадаємо: у червні головного редактора російської версії журналу Forbes Ніколая Ускова було звільнено за рішенням власника видання. За словами джерела, причиною для звільнення стала «незадоволеність якістю роботи» і «систематичні порушення трудової дисципліни». В. о. головного редактора журналу з 9 червня призначено Ніколая Мазуріна, який до цього обіймав посаду шеф-редактора.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті