Єврокомісія інвестує 500 млн євро в енергозберігаючі німецькі локомотиви

Єврокомісія інвестує 500 млн євро в енергозберігаючі німецькі локомотиви

Реалізація проекту розрахована на 2018-2022 роки

Єврокомісія інвестує 500 млн євро в енергозберігаючі німецькі локомотиви
Фото Shutterstock

Єврокомісія затвердила реалізацію інвестиційної плану Німеччини вартістю 500 мільйонів євро щодо енергозберігаючих технологій при вантажних перевезеннях, повідомлила ЄК.

Комісія підтримала німецьку схему підтримки залізничних компаній, які інвестують в енергозберігаючі технології. Даний захід покликаний сприяти зміщенню вантажних перевезень з дороги на залізничні перевезення та сприятиме зменшенню викидів CO2.

«Електричний залізничний транспорт є одним із найбільш екологічно чистих варіантів транспортування. Сприяючи переходу від дороги до залізниці, німецька схема буде сприяти досягненню екологічних та транспортних цілей ЄС без спотворення конкуренції», – занзачила комісар Маргрет Вестагер, відповідальна за політику конкуренції.

Схема німецького уряду полягає в тому що компанії, що надають послуги електричним залізничним транспортом, зможуть компенсуватися до 50% витрат, понесених за рахунок енергоефективних заходів. До них віднесено придбання сучасного енергозберігаючого рухомого складу, включаючи гібридні або енергозберігаючі локомотиви.

Для того, щоб скористатися такою державною підтримкою, підприємствам залізничного транспорту потрібно щорічно демонструвати покращення енергоефективності на 1,75%. З 2020 року ця енергоефективність повинна збільшуватись щонайменше на 2% в рік, щоб компанії мали право на підтримку.

Реалізація проекту, що фінансується з бюджета ЄС, розрахована на 2018-2022 роки.

Нагадаємо: ЄБРР та ЄІБ нададуть кредит на 160 млн євро для Харківського метрополітену, в якому також плануюють втілити новітні енергозберігаючі технології.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло