Баг в ProZorro дозволяє розкрити ціни пропозицій до аукціону

Баг в ProZorro дозволяє розкрити ціни пропозицій до аукціону

За наявності ЕЦП учасника можна дізнатися всі дані, включно з цінами

Баг в ProZorro дозволяє розкрити ціни пропозицій до аукціону
Фото Facebook ProZorro

Баг на ProZorro дозволяє розкрити ціну пропозиції для державних закупівель до початку аукціона, повідомила Liga.

Так, якщо учасник аукціону скріпив свій обов'язковий пакет документів (який необхідно опублікувати учасникам торів на майданчику) електронним цифровим підписом (ЕЦП), ціну його пропозиції, яка за правилами відкривається на першому етапі аукціону, можна дізнатися раніше. 

Зазначається, що ЕПЦ не обов'язкова процедура для постачальників, і може опційно вимагатися замовником.

Коли ЕПЦ наявний, то його  дійсність можна перевірити на сайті міністерства. Дані з файлу з цифровим підписом можна завантажити в окремий фрейм, який підтверджує, що підпис дійсний. Натиснувши «зберегти», учасник зберігає усі пакети документів, включно з даними про ціну пропозиції. Після цього збережений документ можна відкрити в звичайному Блокноті та побачити, скільки пропонує учасник.

Проте в ProZorro наголошують, що окреслена проблема може виникнути лише за умови поєднання трьох факторів:

1. Виключно для відкритих торгів з публікацією англійською мовою, де є попередня кваліфікація, а це 0,7% від усіх процедур.

2. Серед 0,7% процедур, лише в тих випадках, де учасник підписав всю свою пропозицію ЕЦП.

3. Побачити ціну можна, тільки якщо перевіряти справжність ЕЦП на відповідних ресурсах.

Водночас у ProZorrо переконують, що дана проблема вже вирішується. При цьому додають, що потенційне розкриття інформації конкурента після проведення попередньої кваліфікації не дає можливості маніпулювати цією інформацією, бо на цьому етапі ніхто вже не може виправити свою цінову пропозицію, а учасники тендеру теж вже відомі всім зовнішнім спостерігачам. Передбачити ставку конкурента від раунду до раунду неможливо. Відтак інформація про початкову ціну конкурента не дає можливості побудувати ані стратегію, ані тактику. 

Нагадаємо: Міністерство інфраструктури повідомило, що воно зекономило 9,15 млрд грн завдяки проведенню інфраструктурних тендерів через ProZorro.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті