mind
Коболєв буде єдиним представником правління «Нафтогазу» за новою стратегією управління

Коболєв буде єдиним представником правління «Нафтогазу» за новою стратегією управління

Нова модель передбачає створення дивізіонів газу і нафти, в які «Укргазвидобування» і «Укртранснафта» увійдуть як дочірні підприємства

Коболєв буде єдиним представником правління 	«Нафтогазу» за новою стратегією управління
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв
Фото УНІАН

Члени правління НАК «Нафтогаз» будуть відсторонені від керівництва за новою структурою організації, повідомив Андрій Коболєв у інтерв'ю ЕП.

Таким чином, позиції Коболєва, як єдиного представника управління, будуть посилені, оскільки правління буде скасоване, його функції перейдуть до СЕО.

Окрім того, очільник компанії пояснив, яким чином виглядатиме нова модель «Нафтогазу» загалом. Відтак, будуть сформовані дивізіони газу та нафти.

«Якщо ми говоримо, наприклад, про дивізіоні газу, то в нього буде входити весь цикл – від видобутку до реалізації. Дивізіон може включати в себе низку юридичних осіб, але вони всі будуть управлятися з одного центру», – пояснив Коболєв.

Таким чином, буде створена матрична структура, яка передбачає подвійне і навіть потрійне підпорядкування.

На прикладі Шебелинського ГПЗ керівник «Нафтогазу» пояснив, як саме працюватиме така модель. Так, якщо завод виробляє бензин, він відноситься до сегменту «нафта», а тому, хоч і знаходиться юридично в структурі «Укргазвидобування, управлятися буде керівником дивізіону «нафта». 

«Перша лінія підпорядкування пов'язана з юридичною структурою – в рамках того, що «Укргазвидобування» управляється компанією НАК «Нафтогаз України». Друга лінія – у рамках дивізіону», – додав Коболєв.

Він також зазначив, що уряд поки не погодив пропозицію. Проте, у нафтогазі переконані, що нова модель управління повинна підвищити ефективність роботи компанії та призвести до зростання її вартості з сьогоднішніх $14,4 млрд до $49,2 млрд.

Читайте більше у матеріалі Mind «Нова стратегія «Нафтогазу»: що буде далі з держмонополістом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті