mind
Міжнародні резерви за підсумками липня скоротились на 1,3% – НБУ

Міжнародні резерви за підсумками липня скоротились на 1,3% – НБУ

Станом на 1 серпня 2018 року міжнародні резерви України становили $17,74 млрд

Міжнародні резерви за підсумками липня скоротились на 1,3% – НБУ
Фото: Shutterstock

За попередніми даними, станом на 1 серпня 2018 року міжнародні резерви України становили $17,74 млрд (в еквіваленті). Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Згідно з повідомленням, за липень резерви скоротились на 1,3%. Це пояснюється здійсненням платежів за державним боргом, номінованим в іноземній валюті. На обслуговування та погашення державного та гарантованого держборгу в іноземній валюті (крім платежів на користь МВФ) було спрямовано $321,5 млн. Зокрема, $231,6 млн з них – на обслуговування та погашення за ОВДП, номінованими в інвалюті.

Разом з цим на обсяг резервів вплинули інтервенції НБУ на міжбанківському валютному ринку, де попит переважав над пропозицією. 

«У липні Національний банк продовжив продаж іноземної валюти на міжбанківському рикну для згладжування надмірних коливань обмінного курсу. За минулий місяць чистий продаж валюти Національним банком становив $64,4 млн», – повідомляє регулятор.

У першій половины минулого місяця НБУ купив $99 млн шляхом інтервенції за вибором найкращої ціни. 

У другій половині він активізував продаж іноземної валюти для запобігання надмірній волатильності обмінного курсу – за підсумками місяця було продано $163,3 млн, у тому числі через інтервенцію за вибором найкращої ціни – $135,2 млн та під час аукціону – $28,1 млн.

Основним джерелом поповнення резервів у липні залишалися надходження на користь уряду від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, у сумі $130,9 млн та 60,5 млн євро.

У цілому, обсяг міжнародних резервів покриває 3,0 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Нацбанку.

Нагадаємо: рівень міжнародних резервів зменшився до $18 млрд станом на 1 липня 2018 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті