mind
Єврокомісія може змусити Apple змінити iPhone

Єврокомісія може змусити Apple змінити iPhone

Очевидними є незручності, коли для смартфонів різних виробників потрібні різні зарядні пристрої

Єврокомісія може змусити Apple змінити iPhone
фото DR

Єврокомісія, регуляторний орган Європейського союзу, розглядає ініціативу змусити виробників смартфонів використовувати єдиний порт для зарядки смартфонів. Якщо таке рішення буде прийнято, то Apple доведеться відмовитися від роз'єму Lightning, передає Reuters, на яке посилається Life.Technology.

Про подібну ініціативу заявила комісар з питань конкуренції ЄС Маргрет Вестагер. За словами Вестагер, регулятори ЄС можуть примусити виробників гаджетів використовувати єдиний порт в пристроях і, відповідно, випускати єдині зарядні пристрої.

Таке нововведення не тільки стане надзвичайно зручним для користувачів, а й зменшить кількість відходів, зазначила єврокомісар.

Першим, хто постраждає від майбутнього закону, може стати Apple, оскільки iPhone оснащується роз'ємом Lightning.

Подібні зміни Єврокомісія пропонувала ще 10 років тому. У 2009 році ряд компаній, включаючи Apple, Samsung, Huawei, підписали добровільний меморандум, згідно з яким нові смартфони будуть комплектуватися єдиними зарядками. Як показав час, Apple відмовилася від цього рішення.

Чутки про те, що Apple може відмовитися від традиційного порту в своєму смартфоні, з'явилися в червні. Тоді інсайдери повідомляли, що на зміну Lightning в наступному iPhone прийде USB-C.

Нагадаємо, Apple стала першою у світі компанією, чия ринкова вартість перевищила $1 трлн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті