«Метінвест» Ахметова придбав частину акцій «Донецьксталі»
Частка Fintest Trading Co Limited в підприємстві знизилася до нуля після продажу

Компанія Fintest Trading Co Limited (Кіпр), у власності якої перебувало 100% акцій ПрАТ «Донецьксталь» – металургійний завод «(Донецьк, НКТ), продала по 24,989999% своїх акцій трьом компаніям – Metinvest BV (Нідерланди), Altana Ltd, Misandyco Holdings Ltd (обидві – Кіпр) і віргінської Treimur Investments Ltd., а також ще неназваній компанії, і вийшла зі складу акціонерів підприємства.
Про це з посиланням на дані НКЦПФР пише Інтерфакс-Україна.
Згідно з повідомленням, частка Fintest Trading Co Limited в підприємстві знизилася до нуля в результаті продажу акцій третім особам на вторинному ринку.
Однак, емітент не має інформації «про осіб, які входять в ланцюг володіння корпоративними правами юридичної особи і через яких особа розпоряджається акціями».
Раніше гірничо-металургійна група «Метінвест» Ріната Ахметова і Вадима Новінського опосередковано увійшла до складу акціонерів ПАТ «Шахтоуправління «Покровське» (Донецька обл.), яке є найбільшим виробником коксівного вугілля в Україні.
Згідно з даними в системі розкриття інформації НКЦПФР, з другого кварталу минулого року 57,29% акцій «Покровське» переведені з ПрАТ «Донецьксталь» – металургійний завод» на ТОВ «Індастріал коал холдинг» (ICH, Київ). 24,99% ICH на сьогодні належить Metinvest BV (Нідерланди).
75,01% акцій ICH розподілені між кіпріскімі Altana Limited (24,99%), Misandyco Holdings LTD (24,99%), Mastino Тrading LTD (0,04%) і віргінської Treimur Investments Limited (24,99%).
Altana, Мisandaiko і Мastinto також підконтрольний ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод» (ДКХЗ, Дніпропетровська обл.). «Метінвест» веде роботу з Антимонопольним комітетом України (АМКУ), щоб отримати статус офіційного бенефіціара ДКХЗ. При цьому «Метінвест» вже отримав ряд дозволів антимонопольних органів інших країн на придбання даного підприємства.
Разом з цим, гендиректор «Метінвесту» Юрій Риженков в червні в інтерв'ю Bloomberg повідомив, що група зацікавлена в налагодженні партнерства з іншими компаніями або придбання нових активів з метою заміщення своїх підприємств, що знаходяться на тимчасово непідконтрольною Україні території, управління якими акціонери втратили з 15 березня 2017 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].