mind
Аеропорт Бориспіль сплатив 12,78 млн грн штрафу через завищені тарифи на користування інфраструктурою

Аеропорт Бориспіль сплатив 12,78 млн грн штрафу через завищені тарифи на користування інфраструктурою

АМКУ домігся штрафу за зловживання монопольним становищем на ринку спеціалізованих послуг аеропорту

Аеропорт Бориспіль сплатив 12,78 млн грн штрафу через завищені тарифи на користування інфраструктурою
Фото: pixabay.com

Міжнародний аеропорт Бориспіль (Київ) сплатив 12,78 млн грн штрафу, накладеного Антимонопольним комітетом України (АМКУ) у січні 2017 року за зловживання монопольним становищем на ринку спеціалізованих послуг аеропорту, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, про це голова АМКУ Юрій Терентьєв написав на своїй сторінці у Facebook.

«Фактично мова йшла про встановлення завищеної плати суб'єктам, які надають послуги наземного обслуговування авіакомпаніям. Рішенням АМКУ було накладено штраф 12 780,354 тис. грн. Більше року тривав судовий процес. Сьогодні прийшов лист від Борисполя про виконання рішення та сплати штрафу», – написав він.

Бориспіль – наземне обслуговування. 24.01.2017 АМКУ прийняв рішення щодо зловживання монопольним становищем ДП...

Опубликовано Yuriy Terentyev Cреда, 8 августа 2018 г.

Крім штрафу, у січні 2017 року АМКУ зобов'язав аеропорт до 1 березня 2017 роки припинити порушення шляхом приведення плати за користування інфраструктурою аеропорту і обладнанням, яке не входить в інфраструктуру, але при цьому використовується для надання послуг з наземного обслуговування, до економічно обґрунтованого рівня.

Також АМКУ вимагав розмежувати рахунки на власну діяльність з управління інфраструктурою і регуляторну діяльність, з одного боку, і рахунки на надання послуг з наземного обслуговування – з іншого, не допускаючи після такого розподілу субсидування діяльності з наземного обслуговування за рахунок доходів, отриманих від власної діяльності з управління інфраструктурою і регуляторної діяльності.

Так, Терентьєв зазначив, що державний уповноважений і департамент проаналізують інформацію, отриману від аеропорту, на предмет належного і повного виконання рішення.

Нагадаємо, Верховний суд України рішенням від 30 травня 2018 року визнав правомірність рішення АМКУ від 24 січня 2017 року (№13-р) у справі проти міжнародного аеропорту Бориспіль щодо накладення штрафу на держпідприємство в розмірі 12,8 млн грн.

Міжнародний аеропорт Бориспіль є найбільшим в Україні із загальною займаною площею близько 1000 га. Має дві злітно-посадочні смуги: одну – довжиною 4000 м, шириною 60 м, другу – довжиною 3500 м, шириною 63 м. На його території розташовані чотири пасажирські термінали і поштово-вантажний комплекс.

Як писав Mind, у міжнародному аеропорту Бориспіль введуть знижку 50% до ставки збору за наднормативну стоянку літаків, якщо це сталося через погану погоду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті