ФГВФО: юридична особа вивела через АБ «Укоопспілка» $1,21 млн та 4,3 млн грн

ФГВФО: юридична особа вивела через АБ «Укоопспілка» $1,21 млн та 4,3 млн грн

На таку суму було видано кредити без належного забезпечення, що призвело до збитків банку у $1,35 млн

ФГВФО: юридична особа вивела через АБ «Укоопспілка» $1,21 млн та 4,3 млн грн
Фото: pixabay.com

Внаслідок видачі кредитів без належного оформлення та забезпечення з Акціонерного банку «Укоопспілка»  було виведено $1,21 млн та 4,3 млн грн і нанесено збитки фінустанові у розмірі $1,35 млн.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

«Так, у 2013 році банком видано кредит юридичній особі в сумі $1,21 млн. Кредит не погашено, а кошти юридичною особою виведено за кордон. Банку нанесено збитків на суму $1,35 млн. Також у 2013 році службовою особою відокремленого підрозділу банку проведено кредитування юридичної особи в сумі 4,3 млн. грн. без оформлення належних документів. В результаті банку заподіяно збитків на суму 4,3 млн. грн», – повідомили у Фонді.

Як зазначається, за вказаними фактами порушено кримінальні провадження здійснюється досудове розслідування.

ФГВФО: юридична особа вивела через АБ «Укоопспілка» $1,21 млн та 4,3 млн грн
Фото: ФГВФО

Крім того, портфель кредитів виданих банком юридичним особам був оцінений у 5,16 млн. грн, що у 36 разів менше від балансової вартості «на папері» (185,79 млн. грн.), а відповідне співвідношення щодо кредитного портфелю фізичних осіб становить 1:11, відповідно 1,55 млн. грн. та 17,57 млн. грн. У той же час, цінні папери, які обліковувались на балансі банку на суму 289 млн. грн оцінені у 3 грн.

Також, оціночна вартість активів АБ «Укоопспілка» виявилась майже у 20 разів нижчою, ніж балансова вартість на момент введення тимчасової адміністрації.

«Тобто, «на папері» у бухгалтерських документах фігурувала цифра у 597,21 млн. грн, а суб’єкти оціночної діяльності оцінили активи у 33,36 млн грн. Уповноважена особа Фонду гарантування виявила, що, в тому числі, такий стан речей був наслідком видачі кредитів без належного оформлення та забезпечення», – пояснили у ФГВФО.

Фонд гарантування вже виплатив вкладникам АБ «Укоопспілка» 52,7 млн. грн. гарантованого відшкодування, що становить 98,9% від загальної гарантованої суми.

Раніше повідомлялось, що «БГ БАНК» вивів 300 млн грн через махінації. Виведення коштів відбулося протягом одного тижня і незадовго до визнання неплатоспроможності фінустанови.

Нагадаємо, минулого року ФГВФО повідомляв про значну крадіжку через Інтеграл-Банк, я якого до введення тимчасової адміністрації було виведено близько $23 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло