mind
Подальше зниження інфляції в річному вимірі було очікуваним – НБУ

Подальше зниження інфляції в річному вимірі було очікуваним – НБУ

Показник інфляції у липні відповідав траєкторії прогнозу, опублікованому в «Інфляційному звіті»

Подальше зниження інфляції в річному вимірі було очікуваним – НБУ
Фото: Shutterstock

Подальше зниження інфляції в річному вимірі було очікуваним, і її показник у липні відповідав траєкторії прогнозу, опублікованому в «Інфляційному звіті» за липень 2018 року. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

За даними регулятора, цьому сприяло уповільнення зростання цін на продукти харчування завдяки відчутному розширенню їх пропозиції. Крім того, менш суттєво зросли ціни на окремі непродовольчі товари у результаті зміцнення курсу гривні до валют країн – торговельних партнерів у попередні місяці, що зокрема було зумовлено жорсткою монетарною політикою Нацбанку.

«Попри послаблення тиску з боку цін на продукти харчування та окремі непродовольчі товари, фундаментальний інфляційний тиск залишається високим на тлі стійкого споживчого попиту. Водночас монетарні умови є достатньо жорсткими, щоб забезпечити збереження динаміки споживчої інфляції у відповідності до прогнозу Національного банку (8,9% р/р на кінець 2018 року) та її повернення в цільовий діапазон у IV кварталі 2019 року», – йдеться в повідомленні.

Нагадаймо, споживчі ціни в Україні в липні знизилися на 0,7%. У червні цього року інфляція в Україні в річному вираженні склала 9,9%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті