mind
Споживчі ціни в Україні в липні знизилися на 0,7%

Споживчі ціни в Україні в липні знизилися на 0,7%

Інфляція в річному вимірі також сповільнилася до 8,9% з 9,9% за підсумками червня

Споживчі ціни в Україні в липні знизилися на 0,7%
Фото: pixabay.com

Споживчі ціни в Україні в липні знизилися на 0,7%, тоді як з початку року їх зростання склало 3,6%, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на дані Державної служби статистики України.

За даними відомства, в річному вимірі (липень-2018 до липня-2017) інфляція сповільнилася до 8,9% з 9,9% за підсумками червня і 11,7% за підсумками травня.

Базова інфляція в липні-2018 також знизилася до «мінус» 0,1% з нуля в червні.

З початку року зростання базового індексу споживчих цін склало 3,4%. У річному вимірі зростання індексу сповільнилося до 8,8% з 9% за підсумками червня.

Як повідомило відомство, на споживчому ринку в липні в порівнянні з червнем 2018 року, ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 1,9%, найбільше – на 12,4-7,6% – овочі, фрукти і яйця, на 1,1-0,2% знизилися ціни молоко і молочні продукти, сало, масло, свинину.

У той же час на 1,9-0,7% подорожчали цукор, продукти переробки зернових, хліб, рис, м'ясо птиці, макаронні вироби, риба та продукти з риби.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,8%, в т.ч. тютюнові вироби – на 2,6%, алкогольні напої – на 0,8%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,5% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на утримання будинків і прибудинкових територій на 4,2%, каналізацію – на 2,8%, водопостачання – на 2,2%.

Підвищення цін на транспорт в цілому на 0,7% в основному відбулося за рахунок подорожчання проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 3,6%. У той же час на 0,3% подешевшали паливо і масла.

Нагадаємо, у червні цього року інфляція в Україні в річному вираженні склала 9,9% порівняно з червнем минулого року.

Раніше повідомлялось, що за даними Національного банку споживча інфляція у травні 2018 року суттєво сповільнилася – до 11,7% у річному вимірі (порівняно з 13,1% у квітні). Крім того, за даними Дежстату, базова інфляція в травні уповільнилася – до 9,3% у річному вимірі, а базова інфляція у травні 2018 року, порівняно з попереднім місяцем, становила 0,2%.

Як писав Mind, минулого року Уряд відпуститв ціни на харчі у «вільне плавання» – скасував їх держрегулювання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті