mind
NASA успішно запустило зонд Parker до Сонця

NASA успішно запустило зонд Parker до Сонця

Зонд підлетить до небесного світила на рекордно близьку відстань – 6,1 млн км

NASA успішно запустило зонд Parker до Сонця
Фото nasa.gov

Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) успішно здійснило запуск автоматичної станції Parker Solar Probe для вивчення Сонця.

Зонд було виведено у відкритий космос  за допомогою ракети-носія Delta IV з космодрому на мисі Канаверал у Флориді, повідомило NASA у своєму Twitter.

Місія Parker Solar Probe розрахована на 7 років. За допомогою зонда американські вчені сподіваються отримати нову інформацію про процеси в сонячній атмосфері.

Зонд повинен наблизитися до Сонця на максимально близьку відстань – близько 6 млн км. Він першим зі створених людством апаратів увійде в так звану сонячну корону. За прогнозами вчених, захисний екран зонда розжариться до 1371,11° С.

У NASA розраховують, що цей проект дозволить краще зрозуміти природу і закономірності космічної погоди, яку визначає потік частинок з поверхні Сонця, іменований сонячним вітром.

Вартість проекту оцінюється в $1,5 млрд.

Нагадаємо, напередодні NASA відклало запуск сонячного зонда Parker. Старт перенесли через проблеми тиску гелію в паливних баках ракети-носія Дельта IV Heavy та нестачею часу до закриття стартового вікна.

Як повідомлялося, до корпусу літального апарату прикріплена табличка, на якій вигравіювано імена будь-яких мешканців планети Земля, які цього забажали – для цього достатньо було заповнити відповідну заяву на сайті NASA, вказавши своє імʼя.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті