Захворіло у світі
45,041,948
Померло у світі
1,181,321
Вилікувалось у світі
30,309,163
Захворіло в Україні
378,729
Померло в Україні
7,041
Вилікувалось в Україні
155,026
Після арешту російського судна в Херсоні інші вантажоперевізники бояться пливти в Україну

Після арешту російського судна в Херсоні інші вантажоперевізники бояться пливти в Україну

Судно було арештоване, оскільки його компанія-власник перебуває під українськими санкціями

Після арешту російського судна в Херсоні інші вантажоперевізники бояться пливти в Україну
Фото fleetphoto.ru

Все більше російських судновласників припиняють відправляти вантажні кораблі в Україну після того, як в порту Херсона було затримано російське судно «Механік Погодін», яке перевозило дизпаливо з Туркменістану в Україну. Про це пише Reuters.

В СБУ повідомили, що затримали танкер, оскільки його власник перебуває у списку санкцій, введеному Україною проти російських фізичних та юридичних осіб у травні ц.р. Наразі вирішується питання про звернення до суду, зазначили в службі безпеки.

«Механік Погодін» належить компанії «ВЕБ-Лізинг», яка входить в групу «Внєшекономбанку». «ВЕБ-Лізинг» включено в список компаній, що потрапляють під санкції.

Танкер «Механік Погодін» був зафрахтований компанією «В.Ф.Танкер» і перевозив дизпаливо з Туркменії в Україну за договором фрахту в інтересах канадської компанії Oil Marine Shipping and Chartering In, зазначає видання.

Джерела, знайомі з ситуацією в судноплавній галузі, кажуть, що ряд російських судновласників, навіть якщо вони не перебувають під санкціями, тепер припиняють перевезення на Україну через острах втратити свій вантаж.

«Звичайно, ми не поїдемо в Україну, ми призупинили перевезення на даний момент. Якщо знадобиться, ми будемо шукати інші напрямки для вантажоперевезень», – прокоментувало агентству одне з джерел.

«Ніхто не хоче, щоб їх судно застрягло в водах України з оплаченим вантажем», – сказало інше джерело в російській судноплавній компанії.

Це вже друге російське судно, затримане українською владою.

25 березня берегова охорона України затримала російське риболовецьке судно «Норд» в Азовському морі, звинувативши екіпаж в тому, що він «заходив на територію, яка перебувала під тимчасовою окупацією». Екіпаж було звільнено, але судно все ще утримується під вартою.

У травні 2018 року влада України запровадила санкції проти 700 компаній, в основному російських, включаючи банки, транспорт, ЗМІ та оборонні компанії. Цим організаціям заборонено займатися торгівлею в Україні, а їх активи в Україні будуть заблоковані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті