НБУ встановив вимоги для забезпечення стійкості банків

НБУ встановив вимоги для забезпечення стійкості банків

Банки мають своєчасно розробляти і виконувати програми докапіталізації та реструктуризації

НБУ встановив вимоги для забезпечення стійкості банків
Фото: Shutterstock

Національний банк встановив вимоги для забезпечення стійкості банків, які проходили стрес-тестування в рамках проведення щорічної оцінки стійкості у 2018 році, йдеться в повідомленні на сайті центробанку.

Відповідні вимоги затверджені постановою правління Національного банку України від 14 серпня 2018 року № 94 «Про  особливості здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України у 2018 році», яка набуває чинності 16 серпня 2018 року.

По-перше, у випадку виявлення нестачі капіталу за підсумками проведення щорічної оцінки стійкості банків з урахуванням результатів стрес-тестування за базовим сценарієм банкам буде необхідно розробити програму докапіталізації.

Як зазначається, ця програма передбачатиме збільшення капіталу на суму, що визначається як максимальна із двох значень: суми визначеної за результатами перших двох етапів оцінки стійкості (оцінка якості активів та екстраполяція результатів цієї оцінки) та прогнозованої суми, визначеної за результатами третього етапу оцінки стійкості (стрес-тесту) за встановленим НБУ базовим макроекономічним сценарієм на 2018 рік.

По-друге, у випадку виявлення додаткової потреби в капіталі банку за підсумками проведення стрес-тестування за базовим сценарієм на 2019–2020 роки та за несприятливим макроекономічним сценарієм на 2018–2020 роки, банк має розробити та подати до НБУ план реструктуризації, який він має виконати до кінця 2019 року. Цей план має виходити із  максимальної із сум потреби у капіталі, прогнозованої за результатами оцінки за кожним із вищевказаних сценаріїв.

Банк складає план реструктуризації до 2019 року з урахуванням програми капіталізації на 2018 рік. Передбачені у плані реструктуризації заходи мають у підсумку забезпечити дотримання банком установлених НБУ граничних значень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) та/або нормативу достатності основного капіталу (Н3) на всьому прогнозному періоді.

Нагадаємо: НБУ анонсував проведення у 2018 році оцінки стійкості 25 українських банків. Як зазначалось, об'єктами стрес-тестування стали: ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Райффайзен Банк Аваль, Альфа-банк, Укргазбанк, ПУМБ, УКРСИББАНК, Сбербанк, Укрсоцбанк, ОТП Банк, банк «Південний», Креді Агріколь банк, Промінвестбанк, ТАСкомбанк, Прокредит банк, Кредобанк, ВТБ банк, банк «Кредит Дніпро», Мегабанк, банк «Восток», А-банк, Ідея банк, Універсал банк, а також Банк інвестицій та заощаджень.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло