Через санкції жодне велике газове родовище в Росії не було запущено в експлуатацію
Працюють лише ті газові родовища, які були запущені ще до введення санкцій

Західні санкції проти російського нафтогазового сектору ускладнюють розвиток нових проектів з видобутку газу в РФ, включаючи розробку шельфу. Про це йдеться в державній доповіді Мінприроди РФ «Про стан і використання мінерально-сировинних ресурсів РФ в 2016 та 2017 рр», повідомляє Tecnoblog.
«Санкції проти російських нафтогазових компаній, які обмежують приплив зарубіжних інвестицій, нових технологій і обладнання в галузь, ускладнюють розвиток нових проектів у Росії, особливо шельфових і спрямованих на розробку важковидобувних запасів», – ідеться в звіті.
У документі вказується, що за два останні роки, в 2016 та 2017 роках, в експлуатацію не було введено жодне велике родовище, а компанії, які займаються видобутком газу, працюють лише в рамках тих проектів, які існували й до цього.
При цьому представники російського газового монополіста «Газпром» заявили, що можливість введення нових санкцій США щодо російських компаній, що стосуються експортних газопроводів, не поширюється на ті проекти, які були запущені до 2 серпня 2017 року.
Однак санкції все ж негативно вплинули на розробку Південно-Кірінського родовища в Охотському морі, яке вважалося ресурсною базою для будівництва третьої лінії заводу СПГ-проекту «Сахалін-2». Але влітку 2015 року США включили його до переліку об'єктів, які потрапляють під галузеві санкції відносно економіки Росії.
Через те, що терміни освоєння даного родовища раз у раз переносилися, ніякого інвестиційного рішення з будівництва третьої черги «Сахаліну-2» вироблено так і не було.
Нагадаємо, Burisma відкрила нове газове родовище на Харківщині, запаси і ресурси газу в якому можуть скласти понад 7000 млн кубометрів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].