Болтон: РФ «застрягла» в Сирії та шукає того, хто візьме на себе відновлення країни

Болтон: РФ «застрягла» в Сирії та шукає того, хто візьме на себе відновлення країни

Радник Трампа також наполягає на виведенні іранських військ з Сирії

Болтон: РФ «застрягла» в Сирії та шукає того, хто візьме на себе відновлення країни
Джон Болтон
фото Shutterstock

Росія «застрягла» в Сирії та шукає когось, хто візьме на себе фінансування післявоєнної реконструкції країни. Про це заявив  радник президента Дональда Трампа з національної безпеки Джон Болтон, передає Reuters.

На думку Болтона ця ситуація може дати Вашингтону можливість натиснути на Іран, щоб іранські війська покинули країну.

«Наші інтереси в Сирії полягають у тому, щоб закінчити знищення територіального халіфату ІДІЛ та боротись з терористичною загрозою, яку ІДІЛ представляє. Ми також стурбовані через присутність іранських ополченців та регулярних військ у Сирії, – заявив він. – Це ті проблеми, які нас там тримають».

При президенті Трампі США намагались вийти з Сирії, де попередня адміністрація розгорнула війська та наддала обмежену підтримку повстанцям попри супротив союзника по НАТО, Туреччини.

Болтон також нагадав, що президент Владімір Путін, який зустрічався із Трампом у Гельсінкі 16 липня, сказав, що Москва не може змусити іранців покинути Сирію.

Вашингтон використовує усі важелі під час переговорів з Москвою, тому що «росіяни там наразі застрягли», – сказав радник Трампа.

«Я не думаю, що вони цього хотіли. Я думаю, їх серйозна дипломатична активність в Європі вказує на те, що вони хотіли б знайти ще когось, наприклад, для покриття видатків на реконструкцію Сирії», – додав він.  

Болтон також застеріг президента Сирії від використання будь-якої хімічної чи біологічної зброї.

Нагадаємо: у квітні адміністрація Трампа зібрала коаліцію сил США, Франції та Великобританії задля здійснення удару по сирійським об'єктам, пов'язаним з виробництвом хімічної зброї після застосування Асадом отруйного газу проти мирного населення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті