Іран звернувся до Міжнародного суду ООН із проханням скасувати санкції США

Іран звернувся до Міжнародного суду ООН із проханням скасувати санкції США

Рішення буде винесено до кінця місяця

Іран звернувся до Міжнародного суду ООН із проханням скасувати санкції США
Палац Миру у Гаазі, де розташовується Міжнародний суд
фото Wikipedia

Іранські адвокати звернулись до Міжнародного суду ООН із проханням наказати США зняти санкції, які впровадила адміністрація президента Трампа проти Тегерану. Про це повідомляє CNBC.

В позові, поданому до Міжнародного суду, мова йде про те, що санкції США наносять шкоди і так слабкій економіці та порушують умови маловідомої угоди про дружбу між двома країнами 1955 року.

США поки з офіційної відповіддю не виступили.

Очікується, що американські юристи посилатимуться на те, що суд ООН не повинен мати юрисдикції у справі, що угода про дружбу є недійною і що санкції проти Тегерану її не порушують.

  Усні слухання у цій справі триватимуть 4 дні, рішення буде винесено протягом місяця.

Міжнародний суд – це трибунал ООН для вирішення міжнародних суперечок. Його рішення є обов’язковими для виконання, хоча, в окремих випадках, вони ігнорується деякими країнами, серед яких і США.

Нагадаємо: Дональд Трамп підписав указ, який відновлює дію антиіранських санкцій.Обмежувальні заходи будуть вводитись у два етапи. Перший раунд санкцій стосується придбання іранським урядом американських доларів, торгівлю золотом та іншими дорогоцінним матеріалами, торгівлю металами та вугіллям і автомобільний сектор. Решта санкцій будуть відновлені 5 листопада 2018 року і торкатимуться енергетичної та нафтової промисловості країни.

Як повідомлялось, Євросоюз прийняв рішення заблокувати дію нових санкцій на території ЄС.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло