«Фармак» планує інвестувати $10 млн у будівництво фармзаводу в Узбекистані
Україна інвестприваблива
Фармацевтика
Cпеціальний проект Mind

«Фармак» планує інвестувати $10 млн у будівництво фармзаводу в Узбекистані

Компанія планує розвивати експорт і локалізувати виробництво в Узбекистані

«Фармак» планує інвестувати $10 млн у будівництво фармзаводу в Узбекистані
Фото: pixabay

ПАТ «Фармак» (Київ), що входить в трійку лідерів фармацевтичної галузі України, має намір інвестувати $10 млн у будівництво фармацевтичного заводу в Узбекистані, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на прес-службу компанії.

«З метою розвитку експорту «Фармак» розглядає інвестиційний проект з сумою інвестицій $10 млн з локалізацією виробництва в Республіці Узбекистан з запуском виробництва в формі in bulk і поступовим переходом до виробництва повного циклу, з освоєнням технологічно більш складних продуктів, зокрема, рентгеноконтрастних і біотехнологічних», – цитує прес-служба компанії голову наглядової ради ПАТ Філю Жебровську.

В даний час «Фармак» займає на фармринку Узбекистану 4-е місце з продажів, портфель препаратів, які реалізуються в цій країні, налічує 120 найменувань.

Як відзначили в компанії, глава наглядової ради і посол Узбекистану в Україні Алішер Абдуалієв вже погодили будівництво заводу.

«Нове виробництво «Фармак» розширить асортимент ліків, які виробляються в Узбекистані, знизить залежність від імпортного виробництва і створить базу для подальшого розширення фармацевтичного кластера», – заявив Абдуалієв.

Як повідомлялося, за підсумками 2017 року «Фармак» збільшив чистий прибуток на 22% в порівнянні з 2016 роком – до 839 млн грн.

В цілому в портфелі компанії – більше 200 найменувань ліків, щорічно освоюється до 20 нових препаратів. Її продукція експортується в 20 країн світу, в тому числі в країни СНД і Європейського Союзу. Частка експорту в загальному продажу складає більше 25%.

Бенефіціаром компанії є глава наглядової ради Жебровська.

ПАТ «Фармак» – член асоціації «Виробники ліків України» (АВЛУ).

Нагадаємо, що за 10-річний період з 2007 по 2017 рік у гривні обсяг виробництва фармпрепаратів в Україні зріс з 3 млрд до 26 млрд грн, в доларовому – з $665 млн до $1 млрд. Більше про те, які фактори можуть покращити дану ситуацію ще більше, залучивши у сферу іноземний капітал, читайте  «Лікувальні інвестиції: у що вкладати гроші в українській фармі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті