«Фармак» планує інвестувати $10 млн у будівництво фармзаводу в Узбекистані
Компанія планує розвивати експорт і локалізувати виробництво в Узбекистані

ПАТ «Фармак» (Київ), що входить в трійку лідерів фармацевтичної галузі України, має намір інвестувати $10 млн у будівництво фармацевтичного заводу в Узбекистані, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на прес-службу компанії.
«З метою розвитку експорту «Фармак» розглядає інвестиційний проект з сумою інвестицій $10 млн з локалізацією виробництва в Республіці Узбекистан з запуском виробництва в формі in bulk і поступовим переходом до виробництва повного циклу, з освоєнням технологічно більш складних продуктів, зокрема, рентгеноконтрастних і біотехнологічних», – цитує прес-служба компанії голову наглядової ради ПАТ Філю Жебровську.
В даний час «Фармак» займає на фармринку Узбекистану 4-е місце з продажів, портфель препаратів, які реалізуються в цій країні, налічує 120 найменувань.
Як відзначили в компанії, глава наглядової ради і посол Узбекистану в Україні Алішер Абдуалієв вже погодили будівництво заводу.
«Нове виробництво «Фармак» розширить асортимент ліків, які виробляються в Узбекистані, знизить залежність від імпортного виробництва і створить базу для подальшого розширення фармацевтичного кластера», – заявив Абдуалієв.
Як повідомлялося, за підсумками 2017 року «Фармак» збільшив чистий прибуток на 22% в порівнянні з 2016 роком – до 839 млн грн.
В цілому в портфелі компанії – більше 200 найменувань ліків, щорічно освоюється до 20 нових препаратів. Її продукція експортується в 20 країн світу, в тому числі в країни СНД і Європейського Союзу. Частка експорту в загальному продажу складає більше 25%.
Бенефіціаром компанії є глава наглядової ради Жебровська.
ПАТ «Фармак» – член асоціації «Виробники ліків України» (АВЛУ).
Нагадаємо, що за 10-річний період з 2007 по 2017 рік у гривні обсяг виробництва фармпрепаратів в Україні зріс з 3 млрд до 26 млрд грн, в доларовому – з $665 млн до $1 млрд. Більше про те, які фактори можуть покращити дану ситуацію ще більше, залучивши у сферу іноземний капітал, читайте «Лікувальні інвестиції: у що вкладати гроші в українській фармі».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].