Палата представників США прийняла законопроект про санкції за кіберзлочини
Законопроект має на меті стати основою для стримування та реагування на майбутні спроби здійснення кібератак про США

Палата представників США одноголосно прийняла законопроект, який дозволяє президенту США вводити санкції за кіберзлочини проти США. Про це йдеться у повідомленні на сайті Комітету палати з закордонних справ.
Зазначається, що цей законопроект «захищатиме економіку, вибори та критичну інфраструктуру від злочинної кіберактивності».
Злочинна кіберактивність, як повідомляється, очолила список світових загроз в 2018 році, випередивши тероризм та зброю масового знищення. У звіті Ради економічних радників Білого дому підраховано, що злочинна кібердіяльність коштувала економіці США від $58 млрд до $109 млрд лише за 2016 рік.
Під час голосування враховувались масштабні кібератаки проти США, включно із поширенням вірусу WannaCry північнокорейським режимом, який вдарив по американському сектору охорони здоров’я та втручання Росії в американські вибори в 2016 році.
В першу цей законопроект має стати попередженням для таких країн як Іран, КНДР та Росія, що США можуть ввести суворі санкції за злочинну кібердіяльність.
Згідно із текстом законопроекту, президент США зможе скасовувати надання гуманітарної допомоги будь-якій країні; забороняти кредитувати країну міжнародним фінансовим установам; забороняти закупівлю певних товарів та технологій, експорт та імпорт товарів; забороняти видачу віз та в’їзд до США; блокувати або забороняти усі угоди з майном та нерухомістю, якщо це майно знаходиться у США та інші.
В документі також зазначається, що санкції можуть бути зняті, якщо «іноземна особа або влада іноземної держави, які потрапили під санкції… достовірно припинили свою участь» у здійсненні злочинної кіберактивності та нададуть гарантії того, що більше такого не відбуватиметься.
Далі законопроект буде передано до Сенату та, у випадку його прийняття, відправлено на підпис президенту США.
Нагадаємо: у серпні США ввели нові санкції проти РФ через інцидент із отруєнням Сергія Скрипаля в британському Солсбері. Санкції складаються із двох раундів: перший розпочав дію 22 серпня, другий буде впроваджено якщо Росія не виконає умови Держдепу.
Більше про нові санкції та що від них виграє України можна дізнатись із матеріалу Mind «Час «С»: у чому суть нової хвилі антиросійських санкцій».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].