США ввели санкції проти Росії через отруєння Скрипалів нервово-паралітичною речовиною «Новичок»

США ввели санкції проти Росії через отруєння Скрипалів нервово-паралітичною речовиною «Новичок»

Санкції складатимуться з двох раундів: перший – з 22 серпня, другий – якщо Росія не виконає умови Держдепу

США ввели санкції проти Росії через отруєння Скрипалів нервово-паралітичною речовиною «Новичок»
фото Shutterstock

Держдепартамент США вводить санкції щодо Росії через отруєння в британському місті Солсбері колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Відповідну заяву опубліковано на сайті Держдепу, на яку посилається «Радіо Свобода».

Представник Держдепартаменту Хізер Нойєрт уточнила, що застосувавши нервово-паралітичну речовину в Великобританії, Росія порушила міжнародне право.

Нові обмеження набудуть чинності 22 серпня. Зокрема, вводиться заборона на експорт в Росію товарів, які використовуються у сфері національної безпеки. Йдеться про електронні пристрої, які застосовуються в авіації.

Якщо в Москва протягом трьох місяців не надасть гарантій, що не використовуватиме хімічну зброю і не погодиться допустити міжнародних інспекторів, то Росію чекає другий раунд санкцій, повідомляє сайт NBC з посиланням на Держдепартамент.

Зокрема, передбачається заборона польотів компанії «Аерофлот» у США і скорочення взаємної торгівлі до мінімуму.

Відповідно до закону 1991 року, застосування будь-якою країною біологічної та хімічної зброї тягне обмежувальні заходи з боку США.

Як відомо, 4 березня 2018 року колишній офіцер ГРУ Сергій Скрипаль і його донька Юлія були знайдені в міському сквері в Солсбері без свідомості і доставлені в лікарню. Як зясувалося, їх було отруєно нервово-паралітичною речовиною «Новичок», яку незадовго до цього було нанесено на ручку вхідних дверей їхнього будинку. Після довгого лікування і реабілітації Скрипалі були виписані з лікарні і перебувають під охороною в місці, адреса якого не розголошується британською владою.

У Лондоні заявили, що за замахом на Скрипалів стоїть Кремль, оскільки бойова отрута «Новичок» розроблявся в СРСР.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло