За серпень Україна збільшила на 14% свої газові запаси

За серпень Україна збільшила на 14% свої газові запаси

Загальний місячний обсяг закачаного газу 2018 поступається за розміром лише серпню 2016

За серпень Україна збільшила на 14% свої газові запаси
Фото Shutterstock

Останній місяць літа 2018 року українська газотранспортна система (ГТС) провела в режимі накопичення природного газу в підземних сховищах (ПСГ), повідомляє Скат-Трейд.

Відтак, за серпень, власні газові запаси України збільшилися на 14%: з 12,8 млрд куб.м, до обсягу 14,6 млрд куб.м. Якщо станом на 1 серпня сховища були заповнені майже на 41%, то показник покриття активної ємності на 31 серпня вже дорівнював 46%.

Зазначимо, що зростання газових активів у ПСГ сприяло стабільне закачування. Протягом місяця було закачано 1,8 млрд куб.м газу.

Попри те, що літній період закачування триває, протягом серпня спостерігався деякий відбір природного газу з ПСГ. Це відбулося з 7 по 16 серпня включно. Загальний обсяг відібраного за цей період газу дорівнює 7,2 млн куб.м. Максимальний добовий відбір в обсязі 0,8 млн куб.м. фіксувався тричі: 9, 12 та 15 серпня.

Загальний місячний обсяг закачаного газу у порівнянні з аналогічним періодом попередніх 4 років, у серпні 2018  поступається за розміром лише серпню 2016 на 3,2%

Обсяги відібраного та закачаного природного газу з/у ПСГ «Укртрансгаз» за серпень місяць 2014-2018 рр., млн куб.м. (джерело інформації – оф.сайт АТ «Укртрансгаз»)

За серпень Україна збільшила на 14% свої газові запаси
Фото: Скат-трейд

Газові запаси у серпні завжди тяжіють до тенденції зростання. Проте за обсягом запасів природного газу в ПСГ лідером останньої п’ятирічки є серпень 2014 року, коли ріст запасів становив 5,4%. 

Найбільш невдалим, у порівнянні, роком за рівнем серпневих газових запасів є 2016, коли в ПСГ спостерігалися найменші залишки за останні 5 років. Проте за місяць вони збільшилися на 17,8%.

Раніше повідомлялося, що Україна після завершення опалювального сезону збільшила запаси природного газу в своїх підземних сховищах (ПСГ) на 5,61 млрд куб м.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло