Японські аналітики прогнозують в Україні валютну кризу

Японські аналітики прогнозують в Україні валютну кризу

Експерти беруть до уваги такі фактори, як валютні резерви, рівень заборгованості, відсоткові ставки і покриття імпорту

Японські аналітики прогнозують в Україні валютну кризу
фото Shutterstock

Сім країн з економікою, що розвивається, схильні до розвитку валютної кризи – і серед них є і Україна, пише Bloomberg, посилаючись на дані нового аналізу японського аналітичного агентства Nomura Holdings Inc. Зокрема, йдеться про такі країни: Шрі-Ланка, ПАР, Аргентина, Пакистан, Єгипет, Туреччина і Україна.

П’ять із цих країн (крім ПАР і Пакистану) вже співпрацюють з МВФ за програмами фінансової допомоги.

Аналітики також визначали країни, в яких шанси на розвиток валютної кризи – найменші: Бразилія, Болгарія, Індонезія, Казахстан, Перу, Філіппіни, Росія і Таїланд.

Ці висновки базуються на моделі раннього виявлення ризиків, яка має назву «Дамокл» і використовується для виявлення валютних криз для 30 країн з економікою, що розвивається. Модель розглядає різні фактори, в тому числі валютні резерви, рівень заборгованості, відсоткові ставки і покриття імпорту.

«Оскільки інвестори приділяють значну увагу ризикам ринків, що розвиваються, важливо не об'єднувати всі країни emergency market в однорідну групу. Модель «Дамокл» виявила довгий список країн, де ймовірність повномасштабної кризи дуже невелика», – зазначається в аналітичному дослідженні.

«Судячи з опису, модель тестувалась і зав'язана на історичних даних і, по суті, є проекцією минулого на майбутнє. Маючи «багатий» досвід валютних криз за умов фіксованого курсу, логічно, що Україна потрапила в анти лідери, – коментує на своїй сторінці у Facebook фінансовий аналітик Роман Корнилюк.

«Але варто пам'ятати про зміну системи валютного регулювання в останні роки, що дає певну надію на краще, якщо не наламають дров у держборговій та інвестиційній політиці», – зазначає експерт.

Більше про світові фінансові перспективи та аналіз теперішньої ситуації – в матеріалі Mind «Гроші масового ураження: навіщо читати книгу «Валютні війни» Джеймса Рікардза».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло