Японські аналітики прогнозують в Україні валютну кризу
Експерти беруть до уваги такі фактори, як валютні резерви, рівень заборгованості, відсоткові ставки і покриття імпорту

Сім країн з економікою, що розвивається, схильні до розвитку валютної кризи – і серед них є і Україна, пише Bloomberg, посилаючись на дані нового аналізу японського аналітичного агентства Nomura Holdings Inc. Зокрема, йдеться про такі країни: Шрі-Ланка, ПАР, Аргентина, Пакистан, Єгипет, Туреччина і Україна.
П’ять із цих країн (крім ПАР і Пакистану) вже співпрацюють з МВФ за програмами фінансової допомоги.
Аналітики також визначали країни, в яких шанси на розвиток валютної кризи – найменші: Бразилія, Болгарія, Індонезія, Казахстан, Перу, Філіппіни, Росія і Таїланд.
Ці висновки базуються на моделі раннього виявлення ризиків, яка має назву «Дамокл» і використовується для виявлення валютних криз для 30 країн з економікою, що розвивається. Модель розглядає різні фактори, в тому числі валютні резерви, рівень заборгованості, відсоткові ставки і покриття імпорту.
«Оскільки інвестори приділяють значну увагу ризикам ринків, що розвиваються, важливо не об'єднувати всі країни emergency market в однорідну групу. Модель «Дамокл» виявила довгий список країн, де ймовірність повномасштабної кризи дуже невелика», – зазначається в аналітичному дослідженні.
«Судячи з опису, модель тестувалась і зав'язана на історичних даних і, по суті, є проекцією минулого на майбутнє. Маючи «багатий» досвід валютних криз за умов фіксованого курсу, логічно, що Україна потрапила в анти лідери, – коментує на своїй сторінці у Facebook фінансовий аналітик Роман Корнилюк.
«Але варто пам'ятати про зміну системи валютного регулювання в останні роки, що дає певну надію на краще, якщо не наламають дров у держборговій та інвестиційній політиці», – зазначає експерт.
Більше про світові фінансові перспективи та аналіз теперішньої ситуації – в матеріалі Mind «Гроші масового ураження: навіщо читати книгу «Валютні війни» Джеймса Рікардза».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].