Міжнародний кримінальний суд відповів на погрози США щодо санкцій

Міжнародний кримінальний суд відповів на погрози США щодо санкцій

МКС заявив, що і надалі продовжуватиме виконувати свою роботу

Міжнародний кримінальний суд відповів на погрози США щодо санкцій
будівля МКС у Гаазі
фото Wikipedia

Міжнародний кримінальний суд (МКС) заявив, що «продовжить свою роботу без змін» у відповідь на погрози США ввести проти суддів МКС санкції, якщо вони спробують звинуватити американських військових у воєнних злочинах в Афганістані. Про це повідомляє Reuters.

Гаазький суд у своїй заяві також повідомив, що він є безпристрасною та незалежною установою, яку підтримують 123 країни.

«МКС як законний суд продовжуватиме невпинно виконувати свою роботу у відповідності з цими принципами та ключовою ідеєю верховенства права», – йдеться у заяві.

Прокурор суду Фату Бенсуда сказав, що минулого року суд отримав «розумну передумову вважати», що воєнні злочини та злочини проти людства були вчинені в Афганістані і що усі сторони конфлікту будуть розглянуті, в тому числі і військові із США та працівники ЦРУ.

Нагадаємо: раніше радник з національної безпеки Джон Болтон заявив, що якщо таке розслідування буде розпочато, адміністрація Трампа розгляне питання щодо заборони в’їзду суддів та прокурорів МКС до США та введення проти них фінансових санкцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті