Львів на 100% перейде на «зелену» енергетику до 2050 року

Львів на 100% перейде на «зелену» енергетику до 2050 року

Так, Львів став першим україньким містом-мільонником, що долучився до такої ініціативи

Львів на 100% перейде на 	«зелену» енергетику до 2050 року
Фото: Shutterstock

Львів взяв зобов’язання щодо поступового, але цілковитого переведення міської енергосистеми на відновлювані джерела енергії. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Згідно з повідомленням, йдеться про 100%-й перехід міста на «зелену» енергетику до 2050 року. Відповідний меморандум сьогодні, 13 вересня, під час IV Міжнародного Екофоруму «Вода та Енергія» підписали міський голова Андрій Садовий та регіональна координаторка у регіоні Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії міжнародної організації «350.org» Світлана Романко.

Так, Львів став першим українським містом-мільонником, що долучився до такої ініціативи. Раніше до ініціативи долучились менші міста України – Житомир, Кам'янець-Подільський та Чортків.

«Мета, яку ми перед собою поставили, – дуже амбітна: перейти до 2050 року на відновлювані джерела енергії. Це означає і максимальну підтримку електротранспорту, і максимальні інвестиції в очисні споруди та новітні технології, які дадуть можливість використовувати не нафту чи газ, а енергію сонця і вітру», – повідомив Садовий.

Нагадаймо, в цьому році, вперше обсяг енергетичних потужностей всіх сонячних та вітрових електростанцій у світі перевищив 1 трлн ват. Така потужність була досягнута протягом 40 років. За оцінками, на встановлення другого трлн ват знадобиться всього 5 років – його планують досягти в 2023 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті