Airbus починає оснащувати кораблі розумними вітрилами

Airbus починає оснащувати кораблі розумними вітрилами

Розумні вітрила дають змогу знизити затрати на пальне на 20%, а також зменшити шкідливі викиди

Airbus починає оснащувати кораблі розумними вітрилами
фото twitter.com/AirbusPRESS

Компанія Airbus, відома своєю участю в різноманітних технологічних інновація, вирішила оснастити свої вантажні кораблі, які доставляють деталі для літаків, розумними  вітрилами задля економії пального та зменшення впливу на екологію. Про це повідомляє CleanTechniсa.

Кожне розумне вітрило SeaWing матиме розміри до 11 000 квадратних футів (3353 кв м). Завдяки вітрилам подібним до парафойлів (м’яке текстильне оболонкове крило), які використовують кайтери у всьому світі, їм вдасться знизити затрати на пальне на цілих 20%, а також скоротити викиди вуглекислого газу, азоту та сірки з суден, що працюють на бункерному маслі – найбруднішому паливі на землі.

На сьогодні нараховується понад 28 000 великих вантажних суден, які курсують океанськими торговими маршрутами. Паливо для кожного з них може коштувати до $10 млн на рік, тому скорочення на 20% призведе до серйозної економії коштів для операторів суден.

SeaWing кріпиться на носі корабля на довгому тросі довжино у 1 000 футів. Уся система є автоматизованою, в тому числі вбудовані датчики погоди, які говорять капітану, коли розгортання вітрила буде доречним.

Мета компанії полягає у тому, щоб оснастити вітрильною системою 10% усіх великих комерційних вантажних суден до 2030 року. Окупність систем SeaWing оцінюється у 5 років.

Колись давно усі кораблі були оснащені вітрилами, потім прийшла ера парового двигуна, який працював на вугілля, а на зміну йому прийшли дизельні двигуни, що спалюють бункерне масло. Тепер людство знову задумалось про використання вітру, щоб доставляти товари на ринок з мінімальними затратами та мінімальними викидами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті