Чотири таксисти і Uber: водіям у Данії доведеться сплатити штраф у $78 тисяч

Чотири таксисти і Uber: водіям у Данії доведеться сплатити штраф у $78 тисяч

Рішення суду дозволить оштрафувати ще півтори тисячі водіїв Uber

Чотири таксисти і Uber: водіям у Данії доведеться сплатити штраф у $78 тисяч
фото Shutterstock

Верховний суд Данії в четвер виніс вирок, що 4 водії Uber повинні виплатити штрафи за незаконну діяльність. Таким чином це дає поліції можливість оштрафувати ще 1500 таксистів, повідомляє Reuters.

Чотирьом таксистам, один з яких був оштрафований на $78 тисяч, були пред'явлені звинувачення у водінні без ліцензії і порушення закону, що передбачає додаткові правила для таксистів, які працюють у Данії.

Рішення суду означає, що поліція може оштрафувати більш ніж 1500 водіїв за кожну поїздку, здійснену через Uber в Данії в період з 2014 по 2017 рік.

Представник поліції Копенгагена сказав, що правоохоронні органи проаналізують рішення суду і визначаться наступного тижня, як діяти далі.

Після запуску сервісу в Данії в 2014 році Uber гостро критикували компанії, політики і профспілки таксистів, вважаючи, що Uber створює несправедливу конкуренцію, оскільки не дотримується обов’язкових вимог для офіційних служб таксі.

Парламент Данії в лютому 2017 року прийняв закон, який зобов’язує таксистів дотримуватися певних вимог, таких як обов'язкова наявність лічильників і датчиків сидінь. Uber повідомила, що новий закон змусив її в минулому році припинити операції на території країни.

«Ми дуже розчаровані ситуацією з водіями, і наше головне завдання – підтримати їх в цей важкий період», – прокоментували в Uber.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті