У Китаї показали перший «безрейковий потяг»

У Китаї показали перший «безрейковий потяг»

Повністю електричний автономний «потяг» рухатиметься не по рейкам, а у здовж звичайних асфальтних доріг

У Китаї показали перший «безрейковий потяг»
фото www.crrcgc.cc

За даними китайських регуляторів, більшість невеликих міст в Китаї не мають змоги побудувати навіть легкі залізничні системи, незважаючи на те, що отримали б від цього велику користь. Саму тому в Китаї сконструювали «перший у світі безрейковий потяг». Про це повідомляє NewAtlas.

Цей електричний вид транспорту проходить вздовж звичайних асфальтних доріг, використовуючи резинові шини замість сталевих коліс.

Зазначається, що ART (автономний залізничний експрес-транзит) має в довжину 9 м, максимальну швидкість 70 км/год, а запас ходу 40 км. За раз ним можна перевезти до 300 пасажирів в теперішній конфігурації з трьома вагонами, якщо ж додати ще два вагони, кількість пасажирів збільшиться до 500.

Хоча деякі із фотографій показують, що ART автоматично рухається по лініям, нанесеним на дорогу, розробники заявляють, що потяг «оснащено датчиками, які можуть читати розмір доріг та планувати власний маршрут».

В інформації про потяг не вказується про наявність системи уникнення зіткнень, до того ж, у потязі є місце для людини-оператора, тому поки точно не відомо, наскільки він є автономним.

Очікується, що «перший безрейковий потяг» буде запущено наступного року через китайське місто Чжучжоу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло