Міноборони РФ заявило, що «Боїнг» МН17 над Донбасом було збито українською ракетою

Міноборони РФ заявило, що «Боїнг» МН17 над Донбасом було збито українською ракетою

Російська сторона начебто має документи, що підтверджують факт передачі ракети в Україну ще в 1986 році

Міноборони РФ заявило, що «Боїнг» МН17 над Донбасом було збито українською ракетою
фото Shutterstock

Ракета, якою збили рейс малайзійських авіаліній МН17 у небі над Донбасом, належав військовій частині в Україні. Про це заявив начальник головного ракетно-артилерійського управління Міноборони РФ генерал-лейтенант Микола Паршин, передає «Медуза».

За його словами, було встановлено, що ракет у 9м38 для ЗРК «Бук» ще в 1986 році передали у військову частину 20152, що знаходилась  в Тернопільській області, тоді Української РСР. Зараз ця частина також знаходиться в Україні.

Представники Міноборони РФ заявили, що їм вдалось це встановити за бортовим номером ракети, який, в свою чергу, встановили завдяки серійним номерам сопла та двигуна ракети.

«Ракету, якою збили «Боїнг», випустили 24 грудня 1986 року, а через 5 днів відправили залізницею в Україну. Відповідні записи є в архівних документах Довгопрудненського науково-виробничого підприємства. Ці дані мали гриф «Цілком таємно», однак Міноборони РФ їх розсекретило», – повідомляє видання.

Нагадаємо: у травні міжнародні експерти дійшли висновку, що МН17, що пролітав над непідконтрольною територією Донецької області, був збитий ЗРК «Бук», доставленим з Росії. Прокуратура Нідерландів встановила причетність понад 100 російських громадян та місцевих найманців російських спецслужб до збиття лайнера.

Пізніше, лідери країн Євросоюзу оприлюднили резолюцію, в якій зазначається, що Росія має визнати свою причетність до катастрофи літака. Однак Москва, навіть після висновку міжнародної слідчої групи, відкидає свою причетність до трагедії .

Як відомо, Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам – Куала-Лумпур, було збито ракетою над контрольованою проросійськими сепаратистами територією Донбасу 17 липня 2014 року. Усі 298 осіб на борту літака загинули.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло