Верховній Раді запропонують посилити відповідальність за невиконання основних вимог відкритості та прозорості
Через саботування виконання закону «Про відкритість використання публічних коштів» державними та комунальними підприємствами

Верховній Раді запропонують посилити відповідальність за невиконання основних вимог відкритості та прозорості через саботування виконання закону «Про відкритість використання публічних коштів» державними та комунальними підприємствами, а також відкрити місцеві бюджети для громадян.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства фінансів України із посиланням на слова Голови Центру «Ейдос» Віктора Тарана, що, є приклади, коли на місцях саботується виконання зазначеного закону державними та комунальними підприємствами. «Тому наша команда зареєструвала законопроект, який посилює відповідальність за невиконання основних вимог відкритості та прозорості. Маємо надію, що він найближчим часом буде прийнятий у парламенті», – сказав Таран.
Як зазначається, про це він заявив в рамках презентації другого порталу – відкритий «Бюджет для громадян» (openbudget.gov.ua), який сьогодні, 17 вересня, презентувала в.о. Міністра фінансів України Оксана Маркарова.
Так, у планах реалізації проекту «Бюджет для громадян» є пункт про відкриття місцевих бюджетів.
Проект має на меті показати всі стадії бюджетного процесу від початку до кінця – планування, виконання та аналіз.
«Сьогодні модуль дозволяє побачити основні показники виконання бюджету за 2018 рік: структуру доходів і видатків, а також рівень виконання бюджету. Уся інформація подана у форматі open data та оновлюються щомісячно», – сказала Маркарова.
Зараз на порталі можна простежити скільки коштів пішло на освіту, оборону, медицину, загальнодержавні функції за сім місяців 2018 року, інформація за серпень з’явиться 25 вересня. Розробники зазначають, що це лише початок втілення великих планів.
«Повна реалізація проекту займе близько 2 років. Наша мета – відкрити якомога більше даних у зрозумілій формі, адже йдеться не про абстрактні бюджети, а про те, хто і на що витрачає кошти громадян України», – цитує прес-служба міністерства керівника ДУ «Відкриті публічні фінанси» Олександра Комареуса.
Так, станом на 1 вересня 2018 року на порталі уже міститься 2 млн звітів, 10 млн договорів, 95,5 млн бюджетних трансакцій (платежів), 44 000 державних організацій зареєструвались на порталі та почали звітувати про використані кошти. До того ж, 23 млн актів уже внесено на портал і вся ця інформація є у відкритому доступі.
Єдиний веб-портал використання публічних коштів e-data.gov.ua створений на запит громадськості відповідно до Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» і розпочав роботу 15 вересня 2015 року.
Нагадаємо, днями ДФС отримала перші дані про банківські рахунки ФОПів – лише третина з них відкрита як рахунки для ведення підприємницької діяльності.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].