Експедиція «Дніпро-2018»: подекуди фарватер Дніпра почав змінюватися та втрачати свої параметри (ВІДЕО)
Вперше в історії досліджень Дніпра було проведено площинну гідроакустичну зйомку дна та водної товщі загальною площею більше 50 кв км

Результати дослідження акваторії Канівського водосховища річки Дніпро свідчать про необхідність подальшої підтримки гарантованих глибин на судновому ході, бо подекуди фарватер почав змінюватися та втрачати свої параметри, повідомляє прес-служба Державної установи «Держгідрографія».
Як зазначається, з такими результатами до Києва повернулася наукова експедиція «Дніпро-2018», яка вивчала зазначену акваторію на судні «Дельфін» на маршруті у 360 км.
Так, у держустанові наголошують про необхідність подальшого проведення комплексні дослідження впродовж всієї річки Дніпро, адже, останні масштабні експедиції проводилися понад 6 років тому.
«Наразі наші завдання – забезпечити у повному обсязі дослідницьку діяльність, відновити міжнародний обмін океанографічними даними під егідою МОК ЮНЕСКО та запровадити сучасні, а саме цифрові інформаційні технології обробки результатів досліджень, їх збереження та використання», – заявив в.о. начальника ДУ «Держгідрографія» Олександр Щипцов. – «Експедиція «Дніпро-2018 – це тільки перший крок на шляху реалізації багатовекторної науково-технічної Програми, яка дозволить зберегти та розвинути наявний доробок у сфері фундаментальних та прикладних досліджень Азово-Чорноморського басейну, а також вивести на більш високий інноваційний рівень гідрографічні та океанографічні дослідження».

Фото: «Держгідрографія»
Як зазначається, учасники наукової експедиції вперше в історії досліджень Дніпра провели площинну гідроакустичну зйомку дна та водної товщі загальною площею більше 50 кв км. Досліджувалася найнебезпечніша частина суднового ходу – 740-750 км течії Дніпра. Це дало змогу виявити та дослідити затоплені об’єкти природного та техногенного походження, та отримати данні, щоб створити сучасні 3D схеми цієї акваторії.
Крім того, у жовтні 2018 року «Держгідрографія» та «Науковий гідрофізичний центр Національної академії наук України»» планують проведення ще однієї комплексної науково-дослідної експедицій «Чорне море – 2018» в Одеській області – вихід дослідницького судна в українську економічну зону Чорного моря.
Експедиція «Дніпро-2018» добігає кінця.Триває шостий день науково-дослідної експедиції «Дніпро-2018». Вперше були проведені гідроакустичні дослідження дна головної водної магістралі країни. Вже завтра, 14 вересня, спеціалісти Держгідрографії спільно з НАН України представлять перші результати досліджень в рамках прес-конференції, яка відбудеться на Київському річковому вокзалі об 11:00. Нагадаємо, що експедиція «Дніпро-2018» – це перший крок на шляху до реалізації багатовекторної науково-технічної Програми у сфері океанографічного і гідрографічного вивчення морського середовища та внутрішніх водних шляхів України. Мета – підвищення ефективності навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства на період 2018-2022 рр.
Опубликовано Державна установа «Держгідрографія» Четверг, 13 сентября 2018 г.
Нагадаємо, експедиція проводилась в рамках проекту багатовекторної науково-технічної програми «Океанографічне і гідрографічне вивчення морського і річкового середовища в інтересах підвищення ефективності навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства». Організаторами експедиції виступили Держустанова «Держгідрографія» Мінінфраструктури України спільно з держустановою «Науковий гідрофізичний центр Національної академії наук України». Головна практична мета океанографічних і гідрографічних досліджень в рамках цієї Програми – безпека мореплавства.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].