Російський Внєшекономбанк закликав Україну вступити в переговори з врегулювання ситуації з арештом акцій його «дочки»

Російський Внєшекономбанк закликав Україну вступити в переговори з врегулювання ситуації з арештом акцій його «дочки»

ВЕБ вважає, що Україна порушила угоду з Росією про захист взаємних інвестицій, і розраховує на компенсацію

Російський Внєшекономбанк закликав Україну вступити в переговори з врегулювання ситуації з арештом акцій його 	«дочки»
Фото: УНІАН

Російський Внєшекономбанк (ВЕБ) закликав Україну вступити в переговори з врегулювання ситуації з арештом акцій Промінвестбанку (ПІБ), що йому належить. Про це повідомляє «Комерсант».

Так, ВЕБ вважає, що Україна порушила угоду з Росією про захист взаємних інвестицій, і розраховує на компенсацію.

У розпорядженні видання  опинився лист ВЕБа від 14 вересня, адресований президенту Петру Порошенку, прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, міністру закордонних справ Павлу Климкіну, міністру економічного розвитку і торгівлі Степану Кубіву і голові Національного банку України (НБУ) Якову Смолію. 

Так, ВЕБ вказує, що Україна порушила укладену з Росією угоду від 1998 року про взаємний захист капіталовкладень, і пропонує їм «негайно зв'язатися і вступити в переговори по дружньому врегулюванню спору».

Інвестиційна суперечка, на думку ВЕБ, виникла через те, що Україна з 2014 року «робить дії, які носять міжнародно-протиправний характер». Зокрема, «націоналістично налаштовані активісти» лише у 2017 році провели 43 акції проти відділень ПІБ і ще 37 – проти його банкоматів, а санкції України проти російських держбанків привели до того, що ПІБ був відрізаний від ринку цінних паперів і не зміг переказувати кошти на користь пов'язаних з ним осіб.

Нагадаємо: апеляційний суд Києва 5 вересня цього року наклав арешт на акції Промінвестбанку (які належать російській держкорпорації Внєшекономбанк); на акції Сбербанку (які належать російському Сбєрбанку); на акції ВТБ Банку (які належать російському держбанку ВТБ).

Більше про спробу продажу «дочки» ВЕБ у липні минулого року читайте в матеріалі Mind: «Гаманець або життя»: чи вдасться продати Промінвестбанк і кому».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло