Вчені створили роботів-медуз, які будуть «хранителями океанів» (ВІДЕО)

Вчені створили роботів-медуз, які будуть «хранителями океанів» (ВІДЕО)

М’які та гнучкі роботи ідеально підходять для спостереження за підводним світом та проведення рятувально-дослідницьких операцій

Вчені створили роботів-медуз, які будуть «хранителями океанів» (ВІДЕО)
фото pixabay.com

З огляду на зміни клімату та знебарвлення коралів, що несуть загрозу для коралових рифів, вчені створили робота-медузу, щоб він був «хранителем океанів» та допомагав контролювати корали. Про це повідомляє BusinessRecorder.

Дослідники з Управління військово-морських досліджень США та Флоридського атлантичного університету створили м’якого робота-медузу, який використовує гідравлічні щупальці для охорони океану та вивчення тендітних коралових рифів, не втручаючись у ніжну дику природу.

«Вивчення та моніторинг у вразливих середовищах, такі як коралові рифи, завжди були складними для морських дослідників. М’які роботи мають більший потенціал, щоб допомогти з цим», – сказав один із винахідників Ерік Енгеберг.

Він також розповів, що початково було представлено 5 різних варіантів майбутніх океанічних роботів, роздрукованих на 3D принтері. Кожен мав різну жорсткість та елементи конструкції і кожного з них перевірили на його «прохідність» – здатність проникати через вузькі місця.

Врешті було обрано модель медузи. Сам робот пересувається водними просторами використовуючи гідравлічні мережі. Він складається з 2 насосів, які накачують 8 щупалець. Вода через насоси набирається з навколишнього середовища, а вже звідти здійснюється її викид для ривку. Коли насоси вимикаються, силікон, з котрого виготовлені щупальці, стискає приводи для ще одного викиду води.  Ця конструкція допомогла позбавитись під гвинтів у «джеліботі».

Енгеберг пояснив: «Основне застосування робота – це дослідження та моніторинг чутливих екосистем, тому ми обрали м’які гідравлічні приводи для того, щоб уникнути випадкового пошкодження. Крім того, живі медузи мають нейтральну плавучість.  Щоб імітувати це, ми використовували воду для роздування приводів гідравлічної мережі під час плавання. Ми дізнались, що роботи могли пропливати через отвори, більш вузькі, ніж номінальний діаметр робота».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті