ФДМ очікує на продовження повноцінної роботи ОПЗ після визначення давальницької компанії

ФДМ очікує на продовження повноцінної роботи ОПЗ після визначення давальницької компанії

ФДМ вкрай зацікавлений, щоб ОПЗ на момент приватизації працювало

ФДМ очікує на продовження повноцінної роботи ОПЗ після визначення давальницької компанії
В.о. голови ФДМ Віталій Трубаров
Фото: facebook/Віталій Трубаров

Одеський припортовий завод (ОПЗ) у жовтні, як очікується, оголосить новий конкурс з відбору компанії-партнера для давальницької переробки природного газу, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на слова в.о. глави Фонду державного майна України (ФДМ) Віталія Трубарова.

«Як я розумію, зараз знову буде оголошуватися конкурс в наступному місяці, і, може, знайдуться такі господарюючі суб'єкти, можливо, іноземні, які могли б заводити свій газ, і підприємство могло працювати», – сказав він журналістам в Одесі в кулуарах «Українського фінансового форуму», організованого інвестгрупою ICU.

Керівник Фонду зазначив, що остаточне рішення про такий конкурс приймає менеджмент компанії, так як представники ФДМ знаходяться в наглядовій раді і не мають права втручатися в господарську діяльність підприємства.

Також Трубаров підкреслив, що в нинішніх умовах на ринку залучення давальця є єдиною можливістю для роботи ОПЗ, так як «газ, який займає понад 90% в собівартості продукції, досить дорогий, а ціни на кінцеву продукцію просідають».

За його словами, умови конкурсу з відбору давальця абсолютно відкриті, а складності в такому відборі полягають у відсутності великого числа зацікавлених компаній.

«Навіть якщо у них є бажання і ресурси на першому етапі, то ці ресурси швидко випаровуються. За два-три місяці газ вичерпується, а нових можливостей отримання газу за пільговими умовами у них немає», – пояснив Трубаров.

Він підкреслив, що ФДМ вкрай зацікавлений, щоб ОПЗ на момент приватизації працювало.

«Наше завдання в цьому питанні – побудувати роботу таким чином, щоб на момент продажу цей актив був працюючим, самостійно або за допомогою давальця, але працював. Тому що продавати підприємство, що простоює, на мій погляд, є подвійна проблема», – сказав керівник фонду, нагадавши про ще більш складні проблеми токсичних боргів ОПЗ перед структурою Дмитра Фірташа.

Як повідомлялося, в кінці липня ОПЗ, який простоює з кінця квітня цього року, підписав договір на давальницьку переробку газу на потужностях підприємства з ТОВ «Ліберті Газ», яке здобуло перемогу у відповідному конкурсі. Запуск планувався на кінець вересня.

Однак в середині вересня перший заступник директора ОПЗ Микола Щурик повідомив, що ОПЗ має намір розірвати договір з давальцем ТОВ «Ліберті Газ», яка сповістила підприємство про неможливість надалі виконати умови договору з ОПЗ через різке зростання цін на газ.

Раніше Щуріков уточнив агентству Інтерфакс-Україна, що в рамках співпраці з «Ліберті Газ» ОПЗ повинен був отримувати $32,5 за виробництво тонни аміаку і $43 за виробництво тонни карбаміду.

У свою чергу, ОПЗ називає роботу на давальницьких умовах єдиним можливим варіантом відновлення роботи в умовах провалу спроб приватизації і накопиченої заборгованості за газ перед НАК «Нафтогаз України», яка перевищує 1,5 млрд грн.

Фонд держмайна в кінці липня відібрав очолюваний Pericles Global Advisory консорціум у складі White & Case LLP, Kinstellar, KPMG Ukraine і SARS Сapital як інвестрадника для приватизації ОПЗ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло