Бюро Zaha Hadid Architects спроектує дніпровське метро

Бюро Zaha Hadid Architects спроектує дніпровське метро

Архітектурне бюро займеться станціями Театральна, Центральна та Музейна

Бюро Zaha Hadid Architects спроектує дніпровське метро
проект Changsha Meixihu iInternational Culture
Фото Zaha Hadid Architects

Сьогодні в Дніпрі турецький підрядник LIMAK ( «Лімак») підписав угоду з  британським бюро «Zaha Hadid Architects» на проектування 3-х станцій в дніпровському метрополітені, повідомив Геннадій Корбан.

«Сьогодні ми підписали з британським бюро «Zaha Hadid Architects» контракт на проектування станцій в дніпровському метрополітені. Ніхто не вірив, а ми зробили», – додав мер міста Борис Філатов.

Зазначимо, що в липні 2016 року, Дніпровська міська рада провела тендер, на якому було борано підрядника для добудівництва трьох станцій метро у Дніпрі загальною довжиною лінії 4 км: Театральна, Центральна і Музейна. Серед учасників було 4 кандидати, однак, Проект здійснюється за підтримки ЄБРР з 2012 року. Як зазначалося в документації ЄБРР, «загальна вартість проекту з  урахуванням відповідних коштів технічного співробітництва становить €367 млн». 

Проте з компанією «Лімак» контракт обійшовся в 224 млн євро. Будівництво має бути завершене за 5 років, тобто до 2021. Однак, член правління холдингу «Лімак» Турхан Сердар Баджаксіз зазначив в інтерв'ю, що наміряється завершити роботи за 4 роки.

Тепер проектуванням станцій дніпровського метрополітену займатиметься компанія Дами-командора Ордена Британської імперії Захи Хадід. Вона була представницею  деконструктивістського напрямку в архітектурі і разом з командою спроектувала кілька визначних архітектурних споруд по усьому світі.

Zaha Hadid Architects спроектує дніпровське метро
Cтадіон Al Wakrah

«Тепер чекаю тонни бруду і побажань, «а краще б замість архітекторів англійських за великі гроші мер пофарбував нам під'їзд», – саркастично підмітив Філатов.

Раніше повідомлялося, що столичну станцію метро «Львівська брама», яка в «замороженому» стані знаходиться на Львівській площі ось уже 25 років, планують добудувати до 2025 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло