Вчені займаються розробкою акумуляторних батарей, які живитимуться вуглекислим газом
Наразі в Массачусетському технічному інституті дослідники приступили до розробки прототипу установки для синтезу енергії з вуглекислого газу

З огляду на глобальне потепління, стає все більш очевидним, що людство не може продовжувати викидати в атмосферу настільки багато вуглекислого газу. Вчені шукають спосіб як «вирвати» його з повітря та зберігати в бетоні, перетворювати його на вуглецеві нановолокна чи навіть використовувати його як джерело енергії. Наразі дослідники з Массачусетського технологічного інституту (МІТ) знайшли один із спосіб повторного використання цього небажаного в атмосфері елементу – вони пропонують використовувати його в якості палива для акумуляторних батарей нового типу. Про це повідомляє New Atlas.
Насправді вуглекислий газ є універсальною речовиною, яку можна застосовувати безліччю способів, але для його перетворення необхідна висока напруга та багато електроенергії. Це є однією з найголовніших причин, які скасовують переваги його «видалення» з атмосфери.
Група вчених з МІТ знайшла спосіб змусити вуглекислий газ, який є не дуже реактивним, виявляти активність в електрохімічних умовах за присутності каталізатора. Газ буде проходити реакції, які здійснюють речовини, які можна використовувати в якості палива.
«Те, що ми показали в перший раз, полягає у тому, що ця технологія активує вуглекислий газ для більш легкої електрохімії, – говорить Бетар Галлант, автор дослідження. – Ці два хімікати – водні аміни та неводні батареї електролітів – зазвичай не використовуються разом, але ми виявили, що їх комбінація надає нової та цікавої поведінки, яка зможе забезпечити постійне перетворення діоксиду вуглецю».
Батарея не лише забезпечує живлення, але й по мірі того, як вона розряджається, вона перетворює вуглекислий газ в електроліт в тверду мінеральну карбонатну форму. Це є більш ефективним способом конверсії СО2 з газу в тверду речовину, ніж більшість інших методів.
Теоретичні розрахунки підтвердили можливість цих реакції, тому вчені приступили до розробки прототипу установки для синтезу енергії з вуглекислого газу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].