Держгеонадра планує у жовтні-листопаді виставити на аукціон 2 нафтогазові ділянки на шельфі Чорного моря
Ще по 12 (або 14) ділянкам уряд має прийняти рішення чи виставляти ці ділянки по механізму угод про розподіл продукції

Державна служба геології та надр України планує у жовтні-листопаді 2018 року виставити на аукціон 2 ділянки на шельфі Чорного моря, які мають ресурси природного газу, йдеться у повідомленні на сайті відомства.
Як зазначається, про це під час міжнародної конференції Odesa Offshore Conference 2018, яка присвячена перспективам видобутку вуглеводнів на шельфі, повідомив т. в. о. голови служби Олег Кирилюк.
«Взагалі є 16 ділянок, по 2 ми отримали погодження від Мінприроди (Міністерство екології та природних ресурсів – Mind) і ми готові виставити їх на аукціон, ще по 12 (або 14) ділянкам уряд має прийняти рішення чи виставляти ці ділянки по механізму угод про розподіл продукції, чи надавати погодження на виставлення їх на аукціон. Аукціон по двом ділянкам відбудеться у жовтні, максимум у листопаді», – сказав Кирилюк.
Також він додав, що дві згадані ділянки розташовані в акваторії Чорного моря, яка не є анексована і контролюється Україною.
За інформацією Держгеонадра, на аукціон будуть виставлені наступні ділянки: «Прадніпровська» (площа 556,21 кв км, запаси газу категорії С1 1051,11 млн куб м, початкова ціна продажу 69,999 млн грн, вартість геологічної інформації 422 тисячі грн); «Алібейська» (площа 530,58 кв км, запаси газу категорії С1 1002,68 млн куб м, початкова ціна продажу 66,774 млн грн, вартість геологічної інформації 477 тисяч грн).
Кирилюк також повідомив, що для 12 інших розвіданих та підготовлених ділянок необхідно визначити умови проведення їх продажу. Це рішення має прийняти Кабінет міністрів. Однією із пропозицій на розгляд уряду на сьогодні є пропозиція ряду експертів застосувати механізм угод про розподіл продукції.
«Мова йде про рекомендацію деяких експертів, згідно якої пропонується виносити на процедуру угоди про розподіл спільної продукції ділянки, які мають площу більше 500 кв км, в геологічне вивчення яких буде вкладено не менше $300 млн і на яких протягом кількох років буде пробурено 15 свердловин. Це є лише пропозиція, це не означає, що вона взята до уваги», – сказав голова Держгеонадр.
Нагадаємо, видані Україною 147 спеціальних дозволів на користування надрами в Криму залишаються дійсними.
У той же час, РФ після окупації Криму незаконно контролює дві третини української території шельфу Чорного і Азовського морів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].